خانه / آرایش و زیبایی / یوگای صورت و جلوگیری از چین و چروک
سقف کشسان

یوگای صورت و جلوگیری از چین و چروک

بوتاکس را فراموش کنید! چین و چروک های صورتتان را با استفاده از یوگای صورت محو کنید

یوگای صورت

این تمرین ها ممکن است مسخره به نظر بیایند اما به تقویت عضلات صورتتان و به تاخیر انداختن پیری پوست کمک می کنند. این تمرین ها را می توانید در هر جایی انجام دهید و وقتتان را هم نمیگیرند! به فکر سلامتی و زیبایی خود باشید.

این تمرین ها از جدیدترین ها تمرینهای یوگای صورت هستند!

علاقه مندان گفتند که نه تنها چین و چروکشان را صاف کرده است بلکه به پوستشان درخشش داده است و همچنین باعث رفع خستگی چشم ها و گاهی سردرد هم شده است.

 جغد: با استفاده از انگشتانتان دور چشم هایتان دو شکل C درست کنید سپس پیشانیتان را ریلکس کنید و چشمانتان را باز باز کنید. سه بار تکرار کنید و هر بار۱۰ ثانیه نگهدارید.

یوگای صورت

 V: انگشتانتان را مانند حرف V در طرفین ابروهایتان قرار دهید و به بالا نگاه کنید. استراحت کنید و ۶ بار تکرار کنید. در انتها چشمانتان را برای ۱۰ ثانیه به هم بفشارید و سپس استراحت کنید.

 یوگای صورت

حرکات دایره ای چشم: انگشت حلقه را در انتهای ابروهایتان قرار دهید و به آرامی دور چشمتان را در قوس ابرو و زیر چشم ضربه بزنید. در خلاف جهت هم تکرار کنید. چهار بار از سمت بینی به سمت بیرون در زیر چشمتان ضربه بزنید.

یوگای صورت

ماهی پفی: لپ هایتان را پف کنید و تا جایی که می توانید دهانتان را جمع کنید. به آرامی به گونه هایتان ضربه بزنید برای ۳۰ ثانیه.

یوگای صورت

این تمرین ها ی یوگای صورت را باید ۶ بار در هفته انجام دهید.زیاد هم وقتتان را نمی گیرد چند دقیقه جلوی تلویزیون هنگام پخش آگهی های تبلیغاتی، پشت کامپیوتر قبل از خواب و ….   زرافه: در حالی که به گردنتان ضربه می زنید سرتان را به عقب ببرید. سرتان را پایین بیاورید. دوبار تکرار کنید،سپس  پیشامدگی لب پایین، انگشتانتان را روی استخوان ترقوه قرار دهید (به عنوان تکیه گاه) و چانه تان را به سمت بالا بکشید، گوشه های دهان را پایین بکشید. برای مدت چهار نفس عمیق نگهدارید. یوگای صورت

گونه ها: لپ هایتان را باد کنید و لبانتان را غنچه کنید. هوا را از یک لپ به لپ دیگه منتقل کنید برای مدت ۳۰ ثانیه .

 یوگای صورت

به طور نظری می توان گفت پوست با تقویت عضلات صورت از طریق انجام این حرکات محکم تر می شود. همچنین به تولید کلاژن، پروتئینی که سبب الاستیکی بودن پوست می شود کمک می کند و احساس جوانی به پوست می دهد.

 فک: سه بار خط فک به سمت گوش ها را به آرامی با حرکتی شبیه نیشگون گرفتن را انجام دهید. انگشت شست را زیر فک قرار دهید. و تا سمت گوش ها سه بار این نیشگون گرفتن را انجام دهید وقتی به گوش رسیدید دستتان را بردارید و از ابتدا.

 faceyoga-salambano-007

بوسیدن آسمان: سرتان را به عقب کج کنید و ده بار هوا را بوس کنید (در واقع صدای بوسه درآورید) . سپس استراحت کنید نفس عمیقی بکشید و در بازدم هوا را از بین لب هایتان که به حالت بوسه است به بیرون بدمید. استراحت کنید و دوبار این کار را انجام دهید.

faceyoga-salambano-008 ریلکس کردن: به آرامی با سر انگشتانتان روی صورتتان ضربه بزنید، سپس کف دستانتان را به هم بسایید تا گرم شود و روی چشمان بسته تان به حالت کاسه قرار دهید. نفس عمیق بکشید و تمام عضلات صورتتان را شل کنید. و در آخرنفس عمیقی بکشید.

یوگای صورت

نکته: این حرکات را خیلی آرام و ملایم انجام دهید بخصوص پوست دور چشم ها زیرا نازکترین پوست بدن است برای همین گفته شد از انگشت حلقه برای ضربه زدن به ان استفاده کنید زیرا این انگشت ضعیف ترین است. با عضلات صورتتان خیلی نرم کار کنید.و همیشه حرکت هایی که انجام می دهید خلاف جهت شل شدن پوست یا چین و چروک باشد. حتی هنگام کرم زدن هم این قوانین رفتاری با پوست صورت را رعایت کنید.

*************************

تهیه شده توسط سایت سلام بانو! منبع اصلی: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

بوتاکس و زیبایی

بوتاکس و زیبایی

بوتاکس و زیبایی تزریق بوتاکس مانند سایر روش‌های زیبا‌یی‌، در ایران هم با استقبال زیادی ...

۵ دیدگاه ها

  1. با سلام لطفا مطلب یوگای صورت و جلوگیری از چین و چروک و مطلب و فیلم حرکات یوگا برای لاغری و چربی سوزی سریع رو برای من بفرستید خیلی خیلی ممنون

  2. با سلام..لطفا مطلب یوگا صورت و جلوگیری از چین و چروک را برایم ارسال کنید..ممنون از سایتتون

  3. با عرض سلام میخواستم از مطالب مفیدتون تشکر کنم بهترین آرزوها رو واستون دارم ❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *