خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش چهارم)
سقف کشسان

کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش چهارم)

بخش چهارم، ادامه ی سری مطلب کاهش وزن سالم و نکات رژیمی

نکته ی ۳  رژیم غذایی سالم و کاهش وزن: زمانی که غذا می خورید را صرف غذا خوردن اختصاص دهید!

حیف نیست واقعا غذایی که ساعت ها برای درست کردنش زحمت کشیده شده! ظرف ۶۰ثانیه خورده بشه آخرشم نفهمیم چی خوردیم؟  امروزه ما در دنیایی پر سرعت زندگی می کنیم که کسی به خوردن فکر نمی کند. با عجله غذا می خوریم، پشت میز حین کار کردن، جلوی تلویزیون. نتیجش این است که بیشتر از مقداری که باید می خوریم، و معمولا هم متوجه نمی شویم و یا حتی از غذا لذت هم نمی بریم.

به جای این کار سعی کنید با فکر غذا خوردن را تمرین کنید: به چیزی که می خورید توجه کنید، هر لقمه ای را مزه مزه کنید، غذایی رو انتخاب کنید که هم مغذی باشه و هم لذت بخش. با فکر و توجه غذا خوردن به شما کمک می کند که وزن کم کنید و وزنتون را نگهدارید.

نکاتی برای کاهش وزن توسط بافکر غذا خوردن

 

وقت غذا خوریدن توجه کنید. به محیط اطرافتون توجه کنید و آرام بخورید، بو و شکل غذایتان را مزه کنید. اگر ذهنتان منحرف شد به آرامی توجهتان را به غذا، مزه اش و چیزی که در دهانتان می جوید برگردانید.

از چیزهای که باعث حواس پرتی تان می شود حین خوردن بپرهیزید. وقتی کار میکنید، تلویزیون میبینید، مطالعه میکنید، پشت کامپیوتر هستید، یا رانندگی می کنید نخورید. اگر در این مواقع بخورید شاید بیش از اندازه بخورید چون هیچ توجهی روی میزان غذایتان ندارید.

غذایتان را کامل بجوید. قبل از غورت دادن غذا ۳۰ بار لقمه تان را بجوید. به خودتان زمان بیشتری برای لذت بردن از هر لقمه بدهید.

برای مجبور کردن خودتان به توجه به غذاخوردن از چیزهای کمکی استفاده کنید. به جای چنگال از چوب غذا استفاده کنید یا مثلا با دست مخالفتون غذا بخورید که مجبور شوید به خوردنتان توجه کنید.

قبل از اینکه سیر شوید دست از خوردن بکشید. قدری طول میکشد تا سیگنال سیری به مغزتان برسد.  حتما لزومی ندارد بشقابتان را کامل تمیز کنید. درست است افراد گرسنه زیادی در دنیا وجود دارن و ما نباید اسراف کنیم ولی اضافه وزن شما هیچ کمکی به آنها نمی کند. به اندازه بپزید اگر هم موند حتی اگر یه قاشق خوب بگذارید توی یخچال!

بخش سوم

بخش دوم

بخش اول

پایان بخش چهارم ، این مطلب همچنان ادامه دارد…

گردآوری www.salambano.com تنها با ذکر منبع مجاز به نشر مطالب می باشید

 خواهشمندیم شئون حرفه ای را رعایت فرمایید.

 باتشکر

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

کاهش وزن سالم و نکات رژیمی

کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش آخر)

نکته ی ششم و هفتم از سری کاهش وزن سالم و نکات رژیمی نکته ی ۶  ...

یک دیدگاه

  1. مرسیییییییی از متن خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *