خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / صبحانه و سلامت ذهنی
سقف کشسان

صبحانه و سلامت ذهنی

 اهمیت صبحانه در یادگیری و رفتار

والدین، لطفا توجه کنن، تنها با اضافه کردن یک عدد سیب یا یک لیوان شیر داغ به صبحانه ی فرزندانتان می توانید آنها را از افسردگی،اضطراب و پرخاشگری محافظت کنید. طبق مطالعات اخیر صبحانه ی کامل ارتباط مستقیمی با سلامت ذهنی کودکان دارد.

زیرا فعالیت های ذهنی ارتباط مستقیمی با جذب مواد غذایی مختلفی دارد. غلات (یا همان کورن فلکس های مخصوص صبحانه) و شیر منابع کلسیم آهن و ویتامین های B می باشند که به انتقال دهنده های سیستم عصبی که مستقیما مسئول رفتار و حالات انسان هستند، کمک می کنند. طبق  تحقیقاتی که روی ۸۰۰ دختر و پسر ۱۴ ساله در طی ۳ روز انجام شد، مشخص شد که از هر ۴ نوجوان تنها یک نفر صبحانه ای با کیفیت غذایی بالا که شامل هر پنج گروه مواد غذایی : غلات، میوه، سبزیجات، لبنیات و گوشت و جایگزینهایشان مانند  لوبیا، آجیل و تخم مرغ بود. آنهایی که از گروه های غذایی بیشتری در صبحگاهشان استفاده کرده بودند رفتار بهتری داشتند. طی تحقیقات با اضافه کردن هر نوع ماده ی غذاییه اضافی رفتار نوجوانان بهتر میشد.

مهم نیست که چی اضافه کردند، تنها اضافه کردن یک چیز متفاوت مثل یک عدد موز به کورن فلکسشون می توانید اون وعده ی غذایی را با ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری غنی کنید. "برای هر گروه غذایی اضافی ، سلامت ذهنی بهتر خواهد شد."

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *