خانه / آشپزی و تغذیه / غذاها / تزیین غذا / ترفندهای آشپزخانه ارزشمند که کمتر کسی اطلاع دارد
سقف کشسان

ترفندهای آشپزخانه ارزشمند که کمتر کسی اطلاع دارد

ترفندهای آشپزخانه برای راحتی بیشتر

امروز در سلام بانو ترفندهای آشپزخانه را آماده کرده ایم. با این ایده ها، تهیه غذا، تمیز کردن و ساماندهی فضای آشپزی راحت تر می شود. ممکن است به بعضی از این ترفندهای آشپزخانه هرگز توجه نکرده باشید. با ما همراه باشید.

 

ترفندهای پخت و پز

۱. چطور دانه های سبزیجات را به سرعت جدا کنید؟

دانه سبزیجات

برای خارج کردن سریع دانه از کدو تنبل یا کدو سبز، از یک قاشق سوپ خوری استفاده کنید. لبه تیز آن، به راحتی دانه های گیاهی را از بین می برد. همچنین می توانید از آن برای ساخت یک سالاد با برش های نازک استفاده کنید.

 

۲. چگونه چربی اضافی را از غذای پخته شده حذف کنید؟

چربی اضافه

اگر در ظرفی که غذا را در آن ریخته اید، روغن و چربی زیادی روی آن است، می توانید به راحتی چربی اضافی را با استفاده از چند تکه یخ و یک حوله کاغذی (دستمال کاغذی آشپزخانه) پاک کنید. یخ را در دستمال قرار دهید و آن را روی غذا بکشید. یخ به عنوان یک آهنربا عمل می کند، چربی شناور را به سمت خود می کشد تا به دستمال بچسبد.

 

۳. مانند یک آشپز حرفه ای از سلفون بسته بندی استفاده کنید!

سلفون

آیا بسته بندی سلفونی شما ناصاف و پاره می شود؟ در یخچال نگه دارید، مانند کاری که سرآشپزهای حرفه ای انجام می دهند. بسته بندی مواد غذایی سرد، بهتر عمل می کند؛ کمتر چسبیده و پاره می شود و باعث کمرنگ شدن حس بهم ریختگی می شود.

 

۴. پوست مرکبات را به راحتی بکنید.

مرکبات

آیا پوست کندن پرتقال، لیمو یا ساتوسوم (پرتقال های کوچک پوست ترش) بیش از حد از سخت است؟ نمی خواهید مانیکوری که برای آن سختی کشیدید، خراب کرده و پوستتان زخمی شده است؟ آنها را به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار داده و سپس از محل شکاف آنها جدا کنید.

 

۵. پوست کندن تخم مرغ آب پز را ساده تر کنید.

تخم مرغ آب پز

یکی از ترفندهای آشپزخانه که بسیاری در مورد آن شنیده اند، پوست کندن تخم مرغ آب پز است. شاید روشی دیگر، جالب باشد.

به آب جوشی که تخم مرغ در آن است، جوش شیرین یا سرکه اضافه کنید. این مواد به داخل پوسته تخم مرغ می روند و کندن آن را ساده تر می کنند.

 

۶. چگونه می توان آب بیشتری از میوه های مرکبات بیرون آورد؟

آب مرکبات

برای خالی کردن آخرین قطره از لیمو، ابتدا میوه را در یخچال خنک کنید، سپس آن را در مایکروویو ۱۵ تا ۲۰ ثانیه نگه دارید.

 

۷. چگونه پنیر نرم را بدون له شدن رنده کنید؟

رنده کردن پنیر

آن را نیم ساعت قبل از رنده کردن در یخچال بگذارید. پنیر سفت می شود و نمی چسبد.همچنین رنده کردن را ساده تر می کند.

 

۸. چگونه بدون ریختن اشک، پیاز را خرد کنید؟

خرد کردن پیاز

خورد کردن پیاز بدون اشک ریختن، یکی از مهمترین ترفندهای آشپزخانه است. در اینجا فریزر به شما کمک می کند. ۳۰ دقیقه قبل از خرد کردن پیازها، آنها را در فریزر قرار دهید. در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید پیاز را بپزید، ارزش این کار را دارد؛ اگر می خواهید با آنها سالاد درست کنید، از این ترفند استفاده نکنید. با این کار تردی خود را از دست می دهند.

 

۹. راهی هوشمندانه برای پخت پاستا!

پخت پاستا

اگر نمی خواهید زمانی که حواستان به ظرف در حال جوش نیست، سر برود، یک قاشق یا همزن چوبی را در بالای ظرف قرار دهید. چوب از بالا رفتن کف و سرجوش در لبه ظرف جلوگیری می کند.

 

۱۰. چطور یک مرغ کامل را بریان کنید؟

مرغ درسته

هنگامی که مرغ خود را (یا هر پرنده دیگر) بریان می کنید، آن را بر روی سینه بگذارید. به این دلیل که سینه حاوی گوشت بیشتری است و باید نزدیکترین قسمت به منبع گرما باشد. این کار پخت آن را سریع تر می کند.

 

۱۱. کاغذ پخت به جای قالب کیک!

قالب کیک

اگر قالب خاصی برای کیک ندارید، به جای آن کاغذ تبخ استفاده کنید. این روش دارای مزیتی است که می توانید کیک هایی در اندازه های غیراستاندارد بپزید؛ که بسیار جالب هستند.

 

۱۲. راهی مناسب برای گرم کردن غذاهای پخته شده.

گرم کردن غذا

هنگام گرم کردن پیتزا یا سایر غذاهای پخته شده در مایکروویو، یک فنجان آب در کنار آن قرار دهید. رطوبت از خشک شدن بیش از حد آنها جلوگیری می کند و قسمت های ترد را حفظ می کند.

 

۱۳. نیمروی عالی درست کنید!

نیمرو

تخم مرغ را در یک تابه بریزید، به شکلی که می خواهید آنها را بپزید، اما به جای روغن نباتی، کمی آب به آن اضافه کنید. سپس بر روی بخاری، هیتر یا چراغ قرار دهید (هر چیزی که شعله مستقیم به ظرف نخورد). در نهایت، شما نیمروی کاملی را با زرده مایع در دست خواهید داشت.

 

ترفندهای آشپزخانه برای نگهداری

۱. چگونه گیاهان را آماده تبخ نگه دارید؟

آماده تبخ

اگر گیاهان را در قالب های یخ مکعبی مهار کنید، محتوای ویتامین آنها حفظ می شود. سعی کنید آنها را در آب و روغن زیتون فرو کنید و در فریزر قرار دهید.

 

۲. راهی مناسب برای نگهداری از آجیل های پوست دار.

آجیل های پوست دار

برای حفظ خواص غذایی، مزه و عطر، آجیل های پوست دار را فریز (یخ زده) کنید. قبل از قرار دادن آنها در فریزر، آنها را در ظروف در بسته قرار دهید. برای اولین بار پختن یا هر کار دیگری مناسب نیست. آجیل پوست دار باید خام و فراوری نشده باشد. این روش را برای آجیل هایی که در دمای اتاق نگهداری شده اند و عطر و طعم خود را از دست داده اند، استفاده نکنید.

 

ترفندهای آشپزخانه برای تمیز کردن

۱. راهی مناسب برای تمیز کردن زنگ ماهی تابه آهنی

ماهی تابه

برای جلوگیری از زنگ زدن مداوم ماهی تابه های آهنی، از شستن آن ها با استفاده از مایع ظرفشویی معمولی اجتناب کنید. به جای آن از نمک سفره (نمک خوراکی معمولی) استفاده کنید. همچنین این روش می تواند بوی پایداری که از ادویه های مورد استفاده در طول پخت و پز به وجود می آید را از بین ببرد.

 

۲. چگونه دستان خود را از بوی ناخوشایند خلاص کنید؟

بوی بد دست

برای از بین بردن بوی سمج سیر یا پیاز دستان خود از نمک سفره (نمک خوراکی معمولی) یا لیمو استفاده کنید. تنها آنها را به دستان خود بمالید و سپس با آب بشویید.

 

۳. چگونه می توان ظروف فلزی آشپزخانه را به درخشش قبلی خود بازگرداند؟

ظروف فلزی

برای بازگرداندن درخشش به لوازم استیل آشپزخانه، آن ها را در مخلوط سرکه و آب بشویید. اگر قطعات فلزی دیگری نداشته باشد، خیساندن یک شبانه روز آنها در همان مخلوط، تاثیر بهتری می تواند حاصل شود.

 

۴. بازگرداندن قاشق چوبی به زندگی!

قاشق چوبی

با گذشت زمان، قاشق و کفگیر چوبی ظاهر خود را از دست می دهد و بوی ناخوشایندی را به وجود می آورد. به نظر می رسد تنها کاری که باید بکنیم، این است که آنها را بیرون بیاندازیم. با این حال، اگر از دور انداختن کمک آشپز مورد علاقه خود ناراضی هستید، راه خروج وجود دارد. قاشق چوبی را در آب ساده بجوشانید و آنها را در نور خورشید خشک کنید. این کار بوی ناخوشایند را برطرف می کند و به آنها اجازه زندگی دوباره می دهد.

 

۵. راهی مناسب برای تمیز کردن تخته های برش چوبی.

تخته برش

برای حذف بوها و مواد غذایی باقی مانده روی تخته های برش چوبی، بر روی آنها نمک دانه درشت پاشیده و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه به حال خود بگذارید. سپس با لیموی نصف شده، تمیز کرده و خشک کنید. این روش برای از بین بردن بوی های ناخوشایند تضمین شده است.

 

۶. چطور کتاب آشپزی را تمیز نگهدارید؟

ترفندهای آشپزخانه

هنگامی که قصد پخت غذای جدیدی را داریم، اغلب از کتاب آشپزی یا یاداشت هایی که به ما داده اند، استفاده می کنیم. این موضوع می تواند چند مشکل ایجاد کند. ابتدا باید صفحه مورد نظر را باز نگه داریم که معمولا دست تمیز نیست و سخت است. دوم ممکن است مقداری از موادی که برای تبخ استفاده می کنیم، بر روی کتاب بریزد و کثیف کند. ترفندهای آشپزخانه را به کار ببرید. برای محافظت از کتاب های آشپزی در مقابل این سرنوشت، از در کابینت ها استفاده کنید؛ تا کتاب را روی صفحه ای که نیاز دارید باز نگه دارید. همچنین آن را از قرار دادن روی سطح کار خود دور می کنید. جایی که کاملا امن است!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

یک دیدگاه

  1. کاربردی و مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *