خانه / خانه و خانه داری / ایده دکوراسیون اتاق خواب ارغوانی
سقف کشسان

ایده دکوراسیون اتاق خواب ارغوانی

ایده دکوراسیون اتاق خواب ارغوانی

رنگ ارغوانی

به رنگی در میان دو رنگ بنفش و زرشکی گفته می‌شود. این رنگ ثانویه با مخلوط کردن رنگ‌های اصلی سرخ و آبی در نسبت‌های برابر به وجود می‌آید. در واقع ارغوانی، رنگ سرخابی تیره است.

 ارغوانی رنگ عارف‌ها و روانگران رنگ اسرار آمیز و با شکوهی است. دوستداران این رنگ پیوسته مجذوب زیبایی‌ها و ظرافت‌ها می‌شوند. مغرور و اجتماعی‌اند. معاشرت با آنها لذت‌بخش است و بیشتر مورد پسند عرفا نیز است.
ارغوانی تقریباً رنگی اسرارآمیز است که بسیاری از مردم علاقه فراوانی به این رنگ دارند. با نگاه به ترکیب‌بندی رنگی زیبا یک گل زنبق بنفش که در ترکیب با رنگ سفید و زرد آمده است می‌توانید برای طراحی داخلی زیبای اتاق و خانه خود بهره بگیرید.
رنگ ارغوانی با طیف های خود مانند بنفش و یاسی برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب است. زیرا علاوه براینکه این رنگ ها خاصیت آرامش بخشی دارند، به اتاق عمقی رویایی می دهند و همه چیز را برای خوابی راحت و آسوده فراهم می کند.

رنگ ارغوانی در کنار طیف های خود مانند یاسی و آبی کمرنگ و صورتی گزینه بسیار مناسبی برای اتاق کودک است و فضایی شاد و آرام به وجود می آورد.

بهتر است رنگ دیوار در چیدمان ارغوانی، یاسی بسیار ملایم یا سفید باشد. زیرا در غیر این صورت فضا بسته به نظر می رسد و ارغوانی دیگر زیبایی خود را ندارد. این نکته هم قابل ذکر است که از رنگ ارغوانی به دلیل آنکه در گروه رنگ های تند و بسته قرار دارد، نمی توانید مانند بعضی از رنگ ها به تنهایی استفاده کنید، بلکه حتما باید آن را در کنار رنگ های مکملش استفاده کنید تا زیبایی خود را بروز دهد.

یکی از رنگ هایی که با رنگ ارغوانی بسیار هماهنگی دارد رنگ خاکستری مشکی است. این ترکیب برای روتختی بسیار مناسب است. زیبایی این روتختی به خصوص اگر با کوسن هایی به رنگ سفید و بنفش تزئین شود بیشتر به چشم می آید.

 

مجموعه تصاویر دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از رنگ ارغوانی

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

نکات کاربردی در دکوراسیون اتاق کودک

نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید نکات متعددی را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *