خانه / سلامت و سبک زندگی / بیماری ها، پیشگیری، درمان / ۵ روش برای جلوگیری از سرماخوردگی
سقف کشسان

۵ روش برای جلوگیری از سرماخوردگی

 پیشگیری از سرماخوردگی

سرماخوردگی بیماری خطرناکی به نظر نمی رسد و با مراجعه به پزشک و بعد از طی شدن دوره اش قابل درمان است اما سرماخوردگی می تواند آزاردهنده باشد و در عملکرد روزانه اختلالاتی ایجاد کند بنابراین بیشترین تلاشمان این است که سرما نخوریم به عبارتی از سرماخوردگی پیشگیری کنیم! روش های متعددی وجود دارد! با توجه به اینکه ثابت شده است سرما باعث سرماخوردگی نیست و این ویروس است که ما را مبتلا می کند پس می توان گفت بهتر است از ورود ویروس سرماخوردگی به بدنمان جلوگیری کنیم روش های ساده ای وجود دارد:

ممکن است به نظر واضح باشند اما گامهای ساده ای هستند که به شما کمک می کنند تا در ماههای زمستانی خود را از مبتلا شدن به سرماخوردگی حفظ کنید:

۱          بهداشت مرتب دستانتان را بشویید. ویروس سرماخوردگی تا ۳ ساعت خارج از بدن زنده می ماند بنابراین قبل از آنکه دستتان را به چشم، بینی یا دهانتان بزنید، مطمئن شوید که آنها را شسته اید.

۲          خواب ، خوابیدن کمتر از هفت ساعت در شب شما را سه برابر بیشتر مستعد ابتلا به بیماری می کند.

۳          رژیم غذایی، خوردن غذاهای سالم به همراه میوه و سبزیجات سیستم ایمنی بدنتان را قوی تر می کند.

۴          نوشیدنی، اگر شما احساس سوزش در گلو یا آغاز سرماخوردگی کردید، نوشیدنی گرم می تواند به تنفس از راه بینی کمک کند ، سرفه، گلو درد، آبریزش بینی و عطسه را تسکین دهد.

۵          گرما، پوشش معقول و مناسب. پوشیدن لباس گرم، ضدآب. در معرض سرما قرار گرفتن و خیس بودن، بدن شما را به مراتب در برابر حملات ویروس سرماخوردگی آسیب پذیرتر می کند.

منبع: سایت خارجی

 

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *