خانه / ورزش / نکات ورزشی / دوازده مزیت دویدن
سقف کشسان

دوازده مزیت دویدن

مزایای دویدن 

دوازده دلیل سلامتی برای دویدن حتی برای کسانی که تمایلی به این کار ندارند!!! 

۱  قلب سالم ، دویدن یکی از موثر ترین روش ها برای تمرین دادن موثر عضلات قلب است. با دویدن منظم می توانید جریان خونتان را بهبود بخشید، و خطر حمله ی قلبی، فشارخون بالا و سکته ی مغزی را کاهش دهید.

۲  کاهش وزن ، دونده های سطح متوسط  در جلسات تمرینشان هر ساعت هزار کالری می سوزانند. بنابراین لاغر خواهید شد و به دنبال آن سریع تر خواهید دوید.

۳  پوکی استخوان، اگر به طور منظم بدوید به طور مداوم از عضلات و استخوان هایتان کار می کشید پس استخوان هایتان محکم تر خواهند ماند و به راحتی با افزایش سنتان ضعیف نخواهند شد. بنابراین از پوکی استخوان خداحافظی کنید.

۴  سلامتی ذهنی، عادت دویدن منظم خلق و خویتان را باز میکند و به شما عزت نفس می بخشد. همچنین اگر هدفتان تناسب اندام و کاهش وزن نیز باشد به شما اعتماد به نفس می دهد. دویدن به رها شدن از افسردگی های خفیف کمک می کند.

۵   خوابیدن، تحقیقات نشان می دهد دونده ها شب هنگام راحت تر و مدت بیشتری می خوابند.

۶  استرس، دویدن توانایی شما را برای مقابله با تنش ها و استرس های روزمره افزایش می دهد.

۷  شادی، هنگام ورزش اندروفین تولید می شود یعنی کسانیکه می دوند شادتر از سایرینند: آیا تا بحال احساس نشاط هنگام دویدن یا بعد از آن را تجربه کرده اید؟ دویدن منظم صبر، شوخ طبعی و بلندهمتی شما را افزایش میدهد و شما را به آدمی نیک خلق تبدیل می کند.

۸  اضطراب، دونده ها نسبت به سایرین سطح اضطراب پایین تری دارند.

۹  سیستم ایمنی، اگر شما دونده باشید میبینید که سیستم ایمنی بدنتان قوی تر خواهد بود، درنتیجه شما کمتر دچار بیماری های جزئی مانند: سرماخوردگی، آلرژی،خستگی، ناراحتی قاعدگی، کمردرد و اختلالات گوارشی می شوید.

۱۰  قدرت مغزی، می توانید فعالیت ذهنی خود را با دویدن افزایش دهید زیرا حین دویدن جریان خون به مغز افزایش میابد و این باعث می شود که مغز اکسیژن و مواد مغذی را به خوبی دریافت کند در نتیجه عملکرد شما در سر کارتان افزایش میابد.

۱۱  رنگ رخسار، دویدن گردش خون شما را بهبود میدهد، بنابراین مواد مغذی به خوبی در سیستم بدنتان پخش می شوند و مواد زائد هم به خوبی دفع می شوند. که این امر باعث می شود پوستی شفافتر داشته باشید.

۱۲  چربی سوزی، دویدن به شما کمک می کند تا عضله بسازید، و سوخت و ساز بدنتان را تغییر میدهد. وزن عضله از چربی بیشتراست، اما کالری بیشتری می سوزاند حتی اگر در حال استراحت باشید!، بنابراین دویدن منظم به شما کمک می کند به تدریج و با سلامت سایز کم کنید.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

بهداشت خواب و خواب راحت

بهداشت خواب , بهبود کیفیت خواب و خواب راحت

بهداشت خواب , بهبود کیفیت خواب و خواب راحت بیدار شدن از خواب با چهره‌ای ...

یک دیدگاه

  1.  

    سلام امیدوارم درآینده نیز به سایت سر بزنید و اگر مطلبی بود که دوست داشتید راجع بهش تحقیق کنیم فقط کافی است عنوان کنید!

     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *