خانه / خانه و خانه داری / ۱۴ اشتباه در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید از انجامش دوری کنید!
سقف کشسان

۱۴ اشتباه در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید از انجامش دوری کنید!

۱۴ اشتباه در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید از انجامش دوری کنید!

همه روزانه ساعات زیادی را در اتاق نشیمن صرف میکنند چه برای تماشای تلویزیون، دورهمی اعضای خانواده یا دوستان، انجام برخی امور روزانه و … برای همین اتاق نشیمن یکی از اصلی ترین اتاق های هر خانه است و معمولا دکوراسیون اتاق نشیمن راحت انتخاب میشود به گونه ای که افراد احساس آرامش و آسایش بیشتری کنند و همچنین نشان دهنده شخصیت صاحب خانه نیز باشد.

۱. اتاق را اندازه گیری نکنید: واقعا کسالت آور است که متر بدست بگیرید و برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود، اندازه های اتاق را دقیق یاد داشت برداری کنید. بهتر است اندازه های را چشمی بدانید. مثلا این مبل برای این فضای "بزرگ"، "کوچک" است.

دکوراسیون اتاق نشیمن

۲. نورپردازی: در ابتدا به نورپردازی صحیح فکر کنید اما تنها به نورپردازی ها سقفی اتکا نکنید. می توانید از ترکیب نور آویزهای سقفی با چراغ های رومیزی یا کنار مبلمان و .. نیز استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۳. برای رنگ آمیزی عجله نکنید: برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق نشیمن عجله نکنید می توانید بعد از تهیه کاناپه و مبلمان، رنگی که با مبلمانتان هماهنگ باشه را انتخاب کنید و شروع به رنگ آمیزی کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۴. همه وسایل را هماهنگ و یکرنگ انتخاب نکنید: درست است که در چیدمان باید رنگ ها با هم هماهنگی و هارمونی داشته باشند اما خیلی هم هماهنگ نباشند. از تضادها ، الگوها(طرح ها) و اشکال مختلف هم استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۵. انخاب مبلمان ناراحت: همانطور که گفته شد زمان زیادی را در اتاق نشیمن می گذرانید برای همین مبلمانی انتخاب کنید که هم راحت باشد و هم زیبا.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۶. مبلمان را عقب نکشید: ممکن است که با منطق جور نباشد اما گذاشتن مبلمان چسبیده به دیوار ها باعث میشود فضای اتاق کوچکتر به نظر آید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۷. انتخاب فرش خیلی کوچک: به طور ایده آل باید فرش شما به اندازه ای باشد که تا حدی زیر مبلمان قرار گیرد تا فضا را بزرگتر نشان دهد

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

 ۸.توجه کردن به ابعاد: هر وسیله ای که انتخاب میکنید هم باید در فضای اتاق نشیمن اندازه شوند و هم در کنار یکدیگر تناسب داشته باشند.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۹. کوسن و بالشت: کوسن/بالشت از اجزای جدایی ناپذیر هر اتاق نشیمنی هستند اما وجود تعداد زیادی از اونها فضا رو شلوغ می کند. قانون خوبی برای گذاشتن کوسن ها وجود دارد : برای هر ۶۰ سانتی متر یک کوسن.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۱۰:گذاشتن وسایل بیش از حد: هر کس وسایلی دارد که یادآور زندگیش و یا خاطراتی براش هست اما بهتره همه ی اونها رو دور تا دور اتاق آویزان نکنید! سعی کنید آنها را در یک جا قرار دهید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۱۱. وسایل ریز: قبض ها کاغذها یا هر خرت و پرت ریز و کوچولوی دیگهای که دارید فضا را در هم و برهم نشان میدهد پس به آنها سامان دهید.

11

 

۱۲. استفاده از کارهای هنری ناهماهنگ: اتاق نشیمن بازتابی از شماست پس بهتر است کپی پوسترهای مجله ها را به درو دیوار نزنید. در دکوراسیون اتاق نشیمن از کارهای هنری و دستی خودتان  استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

 

۱۳. منطبق با سبک زندگیتان دکور کنید: یکی از مهمترین نکات در دکوراسیون اتاق نشیمن است ، ممکن است شما مبلمان سفید دوست داشته باشید اما اگر قرار باشد بچه دار شوید مبلمان سفید گزینه مناسبی برای زندگیتان نخواهد بود. به سبک زندگی و عادات روزمره خود خوب فکر کنید و مبلمان و لوازم دکوری و … را مطابق آن انتخاب کنید.

13

 

۱۴. به بودجه خود توجه کنید: برای دکوراسیون اتاق نشیمن به بودجه خودتان توجه کنید البته این به معنای دست کشیدن از خواسته هایتان نیست. از خلاقیت خود هم استفاده کنید. مثلا به جای اینکه کل دیوار را کاغذ دیواری کنید یک قسمت دیوار را تاکید و توجه بیشتر دارید کاغذ دیواری کنید حتی زیبایی کارتان چندین برابر میشود.

14

با توجه به اینکه یکی از اهداف سایت ما آموزش ساخت وسایل دکوری و تزیینی دستی با صرف هزینه های اندک هست به مورد آخر بیشتر تاکید کنید!

منبع: سایت خارجی

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

موسیقی در دکوراسیون داخلی

موسیقی و آلات و تجهیزات موسیقی در دکوراسیون

موسیقی و آلات و تجهیزات موسیقی در دکوراسیون در دکوراسیون هر اتاق، حتما ردپایی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *