خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / کاهش وزن و نیاز بدن به ویتامین ها
سقف کشسان

کاهش وزن و نیاز بدن به ویتامین ها

کاهش وزن و نیاز بدن به ویتامین ها

افراد چاق معمولاً به ویتامین اضافی نیاز ندارند چون از ویتامین-های موجود در غذاها، هنگام خوردن غذا بیش از حد دریافت کرده‌اند. ولی با شروع رژیم غذایی برای کاهش وزن، انبار ویتامین آنها کم کم ته می کشد و به اتمام می رسد.

دکتر محمد صادق کرمانی در وب سایت خود نوشت: کمتر از دو ماه از شروع رژیم غذایی فرد دچار علایم کمبود ویتامین می شود که مهمترین این علایم عبارتند از:

کاهش وزن و نیاز بدن به ویتامین ها
۱ ـ ریزش مو

موهای انسان در پیازچه های داخل پوست مستقرند و ویتامین ها این موها را نگه می دارند. وقتی کمبود ویتامین شروع شود (در رژیم کاهش وزن) ریزش مو نیز احتمالاً شروع خواهد شد. این گونه ریزش ها موقتی است و به سرعت با دریافت ویتامین، جلوی ریزش گرفته خواهد شد.

۲ ـ اختلال قاعدگی

ویتامین ها یکی از عوامل مهم تنظیم در قاعدگی زنان اند و کاهش آنها در رژیم ها باعث اختلال قاعدگی می شود. با مصرف ویتامین، این پدیده از بین خواهد رفت یا نامنظمی آن کمتر خواهد شد.

۳ ـ عدم کاهش وزن

همچنان که گفته شد ویتامین ها نقشی مهم در تنظیم سوخت و ساز بدن دارند و وقتی مقدار ویتامین ها در اثر پیروی از رژیم لاغری کم شوند منجر به توقف یا کندی کاهش وزن خواهند شد. به همین دلیل، هرگاه احتمال کمبود ویتامین داده شود، برای فرد کپسول ویتامین + املاح (منیرال) تجویز می شود.

بازنشر سلام بانو!

منبع سلامت نیوز

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

کاهش وزن

نکاتی برای کاهش وزن

نکاتی برای کاهش وزن مطالعه‌های بسیاری نشان داده‌اند مصرف غذاهای پروتئینی با تحریک ترشح هورمونی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *