خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش دوم)
سقف کشسان

کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش دوم)

کاهش وزن سالم و نکات رژیمی

بخش دوم، ادامه ی بخش اول از مطلب کاهش وزن سالم و نکات رژیمی

نکته ی ۱  رژیم غذایی سالم و کاهش وزن: گرفتار دام های و تله ها نشید!

رژیم های غذایی ، بخصوص رژیم های زود گذر و هوس وار یا برنامه های سریع لاغری و قرص ها معمولا منجر به شکست می شن!

احساس محرومیت می کنید. رژیم های غذایی که  به طور کلی گروهی از مواد غذایی را  مثل کربوهیدرات ها و یا چربی ها قطع می کنند نه اینکه سالم نباشند، عملی نیستند. کلید اصلی مدیریت کردن است. حذف کل یک گروه غذایی سالم هم نیست. بهترین رژیم غذایی  ترکیب کلیه گروه های غذایی و تعادل بین آنها است.

وزن کم می کنید اما نمی توانید نگهش دارید. رژیم های سفت و سختی که کالری را قطع می کنند، برخی مواد غذایی رو محدود می کنند یا بر اساس غذاهای آماده شکل می گیرند فقط در کوتاه مدت ممکن است جواب بدهند. و اگر فقط شما هدفتان کم کردن وزن است و همه ی توجه و هواستان به آن نقطه معطوف است هیچ برنامه ای برای باقی ماندن در آن وزن ندارید و وزنتان به سرعت بر می گردد. (من خیلی دیدم که خانم ها و یا حتی آقایون ۱ ماه دیگر عروسی دعوتند و فقط در این ماه رژیم می گیرند و به خودشان ریاضت می دهند و به محض تمام شدن آن عروسی سر یک هفته از قبل هم وزنشان بیشتر شده .)

بعد از رژیم به نظر با سرعت بیشتری وزن اضافه می کنید. وقتی که شما به شدت حجم غذای مصرفیتان را کم می کنید، سوخت و ساز(متابولیسم) بدنتان موقتا آهسته میشود. و به محض اینکه به طور طبیعی شروع به خوردن کنید  تا زمانی که سوخت و سازتان به حالت معمولیش برگردد وزن اضافه می کنید. این هم دلیل دیگری برای اثبات  اینکه گرسنگی یا رژیم های سریع بی فایده هستند.

رژیمتان را می شکنید و دیگر علاقه ای به تلاش دوباره ندارید. یک ناخنک کوچک یا ناپرهیزی به این معنی نیست که کل تلاش های شما از بین رفته. سالم خوردن یک تصور خیلی بزرگی است.  تفریح و ریخت و پاش گاه و بی گاه تلاش های شما رو نابود نمیکند. رژیم هایی که خیلی محدود کننده هستند باعث می شوند که تقلب کنیم خودمان را گول بزنیم و بعد از یک مدت بیندازیمش کنار و کاری که همیشه می کردیم را انجام دهیم.

سریعتر از اینکه وزنتان کم شود پولتان کم میشود. غذاهای مخصوص یا برنامه های دیگری که پولی هستند در دراز مدت و برای کاهش وزن سالم و نگهداشتن آن ، کمترعملی هستند. اسیر تبلیغات نشین!

احساس خفقان و ترد شدن بهتان دست می دهد و در مناسبات اجتماعی عذاب می کشید. بدون استراتژی رژیم سالم ، ممکن است در مراسم عروسی ، مهمانی های شام و … احساس گمگشتگی کنید. اگر غذایی که سرو میشود جزو برنامه غذاییتان نباشد چه کار میکنید؟؟؟ ( وای هیچی بدتر از این نیست تو مهمونی یکیو میبینی که لب به هیچی نمی زنه و میگه رژیم دارم!!!!!!)

شخصی که در تبلیع بود در ۲ ماه ۱۵ کیلو کم کرده، ولی شما نه.  کمپانی های لاغری وعده های بزرگ می دهند غلو می کنند. که اکثرشان هم حقیقت ندارد. به خاطر اهداف غیر واقعی نا امید نشید! هر کاری سختی های خودش را دارد .

پایان بخش دوم ، این مطلب ادامه دارد…

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

تخم شربتی و لاغری

تاثیر تخم شربتی در لاغری

تاثیر تخم شربتی در لاغری تخم شربتی از قدیم به عنوان یک نوشیدنی سنتی بین ...

یک دیدگاه

  1. جالب بود. ادامه بدید واقعا کارتون عالیه.مطلب خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *