خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش آخر)
سقف کشسان

کاهش وزن سالم و نکات رژیمی (بخش آخر)

نکته ی ششم و هفتم از سری کاهش وزن سالم و نکات رژیمی

نکته ی ۶  رژیم غذایی سالم و کاهش وزن: محیط غذا خوردنتان را مدیریت کنید.

موفقیت و یا شکست شما در رژیم غذاییتان به محیط غذاخوردنتان نیز بستگی دارد. برای موفقیتتان محیط غذا خوردنتان را مدیریت کنید: کی غذا می خورید؟، چقدر می خورید؟، و چه غذاهایی در دسترس است.

روزتان را با صبحانه آغاز کنید. افرادی که صبحانه می خورند معمولا لاغرتر هستند. روزتان را با خوردن صبحانه آغاز کنید تا  سوخت و ساز بدنتان به خوبی شروع شود علاوه بر آن به شما کمک می کند تا در طول روز کمتر غذا بخورید.

در ظروف کوچکتر غذا بخورید. یکی از ساده ترین روش ها برای کنترل حجم غذایی که می خورید استفاده از ظروف کوچکتر است: بشقاب،کاسه، فنجان کوچک. این باعث می شود که  در ظاهر حجم غذایی هم که می خورید زیاد به نظر برسد. در ظرف های بزرگ غذا نخورید چون متوجه نمی شوید چقدر می خورید.

از روی زمانبندی غذا ها و میان وعده هایتان را بخورید. شما می توانید میان وعده های کوچکی برای خودتان درست کنید و با خود سر کار ببرید و طبق برنامه بخورید این باعث می شود که  از خوردن در زمان هاییی که گرسنه نیستید بپرهیزید.

غذایتان را خودتان بپزید. غذا درست کردن در منزل به شما این اجازه را می دهد که هم مقدارش را کنترل کنید و هم موادی که در آن استفاده می شود. غذاهای رستوران ها معمولا سدیم، چربی، و کالری بیشتری دارند و حجمشان هم بیشتر است.

هرگز زمانی که گرسنه اید خرید نکنید. لیست خرید تهیه کنید و همان ها را فقط تهیه کنید .

از دل برود هر آنچه از دیده برفت. غذاهایی که در منزل نگهداری میکنید محدود کنید. غذاهای پر کالری که بقیه افراد منزل استفاده میکنند را دور از چشم خود در کابینت ها قرار دهید.

۱۴ تا ۱۶ ساعت در روز چیزی نخورید. آخرین وعده غذاییتان را زودتر بخورید و تا زمان صبحانه روز بعد چیزی نخورید. بعد از شام معمولا تحرک کمتری دارید و هر آنچه بخورید منجر به چاقی می شود.

نوشیدنی هایی که در روز مصرف می کنید هم ندیده نگیرید! بهتر است از نوشیدنی های سالم استفاده کنید، آب، نوشیدنی های طبیعی و …

*********************

نکته ی ۷  رژیم غذایی سالم و کاهش وزن: سبک زندگیتان را سالمتر کنید.

علاوه بر غذا خوردن شما باید سبک زندگیتان را سالمتر کنید.

خوب بخوابید. کم خوابی رابطه مستقیمی با گرسنگی و پرخوری و اضافه وزن دارد. خستگی روی قوه تشخیص شما اثر می گذارد و منجر به خوردن غذاهای بی خاصیت می کند. در شب حدود ۸ ساعت خواب لازم است.

تلویزیون را خاموش کنید. موقع تلویزیون دیدن شما کالری کمتری نسبت به خوابیدن از دست می دهید! اگر نمیتونید برنامه مورد علاقه تان را از دست بدهید تا شروع بشه و در حین پیام های بازرگانیش می تونید یکم ورزش کنید. حرکات ساده ای انجام دهید.

ورزش کنید. ورزش بهترین دوست کسانیست که رژیم دارند. نه تنها باعث سوزوندن کالری می شود بلکه باعث بهبود سوخت و ساز بدنتان می شود. وقت ورزش طولانی مدت ندارید؟ تحقیقات نشان داده است که سه تا ده دقیقه در روز ورزش کردن بهتر از ۳۰ دقیقه پشت سر هم است.

آب بنوشید. به جای قهوه، نوشابه، سودا، و … آب بنوشید. گاهی اوقات تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته میشود.

 

بخش ششم

بخش پنجم

بخش چهارم

بخش سوم

بخش دوم

بخش اول

پایان بخش هفتم، این مطلب به پایان رسید. به زودی کل مجموعه در یک فایل قرار می گیرد.

گردآوری www.salambano.com تنها با ذکر منبع مجاز به نشر مطالب می باشید

 خواهشمندیم شئون حرفه ای را رعایت فرمایید.

 باتشکر

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *