خانه / سلامت و سبک زندگی / بیماری ها، پیشگیری، درمان / چگونه می توان سیاهی و گودی زیر چشم را از بین برد؟
سقف کشسان

چگونه می توان سیاهی و گودی زیر چشم را از بین برد؟

چگونه می توان سیاهی و گودی زیر چشم را از بین برد؟ 

سیاهی زیر چشم

 

در بعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشم ها به صورت ارثی ویا در اثر لاغری دیده می شود گودی زیر چشم ها بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد و با کرم و یا داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد. جهت رفع این گودی می توان از فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها ویا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشد و با سوزن تزریق نگردد چون امکان خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگ های چشم را داشته باشد وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکروکانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ وخطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت.

اما بهتر از ژل، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود و بعد از تصفیه کردن و سانتریفوژ چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیر چشم تزریق می شود وپس از چند روز تورم این سلول های زنده چربی با بدن جوش می خورند وجزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادن وپر کردن گودی زیر چشم جوانسازی وکاهش چروک زیر چشم و همچنین کاهش برجستگی رگ های کبود زیر چشم نیز می گردد . اگر شخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى توانداز PRP ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده کند ومی دانیم که PRP علاوه بر جوانسازی ورفع چروک تیرگی زیر چشم را نیز کاهش می دهد .

بنابراین تزریق چربی با PRP به همراه لیزر فرکشنال می توانید بهترین روش کاهش گودی، چروک وکبودی زیر چشم باشد PRP همچنین می تواند رشد مژه ها وابروها را هم که تقویت کننده واگر به روش صحیح تهیه شود نتایج بسیار خوبی خواهد داد. در این روش پس از گرفتن خون بیمار در لوله هاى مخصوص PRPپلاکت غنى شده از آن استخراج می شود غلظت پلاکت را میتوان در آزمایشگاه تعیین کرد که معمولا باید بیش از سه برابر غلظت پلاکت خون باشد، و سپس پى آرپى تهیه شده در زیر چشم تزریق می گردد. پى آر پى را مى توان با چربى مخلوط کرد و همزمان تزریق نمود و نتایج بهبودى بیشترى بدست آورد.

نکته مهم اینکه در این چربی می توان رفع گودی پشت پلک بالا هم استفاده کرد وکسانی که حالت چشمانشان همیشه خسته وتورفته است تزریق چربی می تواند بهترین ومناسب ترین روش و درمان قطعی برایشان باشد.

۱۰ فرمان برای کاهش سیاهی و گودی زیر چشم

۱- مخفی کنید. افراد جوان‌تر که با تیرگی دور چشم مواجهند، می‌توانند با کرم‌های پوشاننده استاندارد و معتبر آن را مخفی نمایند.

۲- عینک بزنید. در افرادی که از عینک استفاده می‌کنند، این تیرگی کمتر به نظر می‌آید.

۳- خوب و به اندازه بخوابید. توجه داشته باشید که دومین علت شایع کبودی زیر چشم اختلالات خواب است.

۴- صورتتان را با آب خنک بشویید.

۵- از ماسک‌ های طبیعی شبانه استفاده کنید. این ماسک‌ ها محیطی مغذی و مرطوب برای پوست صورت شما ایجاد می‌کنند.

۶- سیگار نکشید. توجه داشته باشید سیگار بزرگ‌ترین دشمن پوست شماست.

۷- مصرف نمک را کاهش دهید.

۸- سبزی‌ و میوه تازه بخصوص سبزی‌های حاوی مواد آنتی‌اکسیدان مثل اسفناج بخورید.

۹- ویتامین ث و آهن را به میزان کافی مصرف کنید.

۱۰- ورزش را هیچگاه فراموش نکنید.

منبع:

http://namehnews.ir

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *