خانه / آرایش و زیبایی / آرایش صورت / چگونه صورتی لاغرتر و یا کشیده‌‌تر داشته باشیم
سقف کشسان

چگونه صورتی لاغرتر و یا کشیده‌‌تر داشته باشیم

467

چگونه صورتی لاغرتر و یا کشیده‌‌تر داشته باشیم

۱- هنگام آرایش، سایه‌های تیره را بتدریج کاهش دهید، مادامیکه رنگ‌های روشن اجزای صورت را نمایان‌تر می‌سازند. برای استفاده از این ایده، جهت رسیدن به خواسته خود، شما به یک رنگ برنز مات، یا رنگی تقریبا دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست خود و همچنین یک براق کننده درخشان که کمی از رنگ طبیعی چهره شما روشن‌تر است نیاز دارید. شما می‌توانید از کرم‌های آرایشی یا پودر یا ترکیبی از هر دو استفاده نمایید. مهم نیست از چه فرمولی استفاده می‌کنید، ولی قطعاً از یک براش آرایشی برای یکدست نمودن آن استفاده نمایید -آرایش ناصاف و غیر یک دست به هیچ عنوان زیبایی ندارد-.
۲- گونه‌های خود را با استفاده از خطای دید لاغرتر نشان دهید. به این ترتیب که با استفاده از رژگونه یا سایه، خط موربی از مرکز گونه تا گوش بکشید. برای اینکه متوجه شوید بهترین محل کشیدن خط کجاست، کمی صورت خود را شبیه ماهی کنید (خیلی کم گونه‌ها را به داخل دهان بکشید)، و البته فراموش نکنید که خطی را که کشیدید، محو نمایید. بالای قسمتی که خط سایه را ایجاد نمودید، استخوانِ گونه نمایان‌تر به نظر خواهد رسید. براق کننده را در امتداد بالای استخوانِ گونه بکار ببرید تا فرم گونه کاملاً نمایان شود.
۳- بینی خود را قلمی‌تر و نازک‎تر جلوه دهید: از پودر کمی تیره‌تر در لبه‌های کناری بینی استفاده نمایید (خط را قبل از رسیدن به سوراخ‌های بینی تمام کنید). سپس با استفاده از براق کننده، در امتداد لبه‌های بینی، به صورت عمودی، سایه‌ی ایجاد شده را محو نمایید.
۴- برای اینکه هرگز در عکس‌ها چانه‌ی شما حالت دو تکه نداشته باشد و به اصطلاح غبغب خود را از بین ببرید، پودر برنزه را در امتداد قسمت پایینی چانه، درست جایی که حالت دو تکه ایجاد می‌شود، بکار ببرید و برای یک دست نمودن آن سایه ایجاد شده را محو نمایید.
۵- روی چشمانتان تاکید ویژه‌ای داشته باشید، ولی لب‌ها حالت طبیعی داشته باشند و ترجیحاً از یک برق لب کمرنگ استفاده نمایید. زیرا لب‌های پُر، باعث گردتر به نظر رسیدن صورت می‌شوند، ولی اگر چشم‌ها بوسیله آرایش درشت‌تر نشان داده شوند، باعث خواهند شد که مابقی صورت در مقایسه با چشم‌ها، کوچک‌تر به نظر برسد.
۶- حالت ابروی مناسبی انتخاب نمایید. ابرو‌های رو به بالا و خیلی کمانی، صورت را گردتر نشان می‌دهند.
۷- مرکز صورت خود را براق‌تر و نمایان‌تر نمایید. براق‌کننده را بین ابروها، روی بینی، روی قوس لب بالایی و در مرکز چانه به صورت محو استفاده نمایید. این تکنیک کمک خواهد کرد تا اجزای نام برده در صورت، برجسته‌تر و نمایان‌تر شده و در مقابل پهنای صورت شما کمتر از آن چیزی که هست به نظر برسد.
۸- پیشانی را فراموش نکنید! بوسیله پودر تیره خود، سایه‌ای به صورت محو، روی شقیقه‌ها و اطراف خط مو، برای تاکید و تمرکز بر زوایای استخوان‌بندی پیشانی، ایجاد نمایید.

منبع: بانوی اول

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

مواد غذایی مفید برای پوست

مواد غذایی مفید برای زیبایی و سلامتی پوست

مواد غذایی مفید برای زیبایی و سلامتی پوست ۱.میوه های استوایی: خوردن گواوا،آناناس،پاپایا،کیوی و دیگر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *