خانه / سلامت و سبک زندگی / بیماری ها، پیشگیری، درمان / چگونه در ۵ دقیقه از شر سردرد خلاص شویم؟
سقف کشسان

چگونه در ۵ دقیقه از شر سردرد خلاص شویم؟

روش های سریع برای خلاصی از سردرد

وقتی که شما سردرد دارید و قرص هایی که نیاز دارید در دسترس نیستند، وضعیت ناامید کننده به نظر می رسد. اما چنین نیست. روشی علمی برای خلاص شدن از سردرد به نام فشار درمانی وجود دارد.

امروز در سلام بانو می خواهیم در مورد این تکنیک صحبت کنیم؛ که به طور موثر و سریع باعث رفع سردرد می شود.

فشار درمانی، نوعی ماساژ است که اثربخشی آن با مطالعات علمی متعددی تایید شده است. طبیعتا، می توان گفت که نوعی از طب سوزنی و رفلکسیوتراپی است؛ اما نیاز به دانش پزشکی خاصی ندارد.

چگونه ماساژ فشار درمانی را برای نقاط و ناحیه ها به کار بریم؟

ابتدا در یک وضعیت راحت و آرام در نظر بگیرید. ماساژ زمان زیادی نمی گیرد! به طور متوسط ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه.

یک نقطه را با فشار ملایم و یا حرکت چرخشی و دوار ماساژ می دهیم. معمولا سردرد در طول ماساژ یا در مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ناپدید می شود.

 

۶ دلیل اصلی برای از بین بردن سردرد وجود دارد

سردرد

نقطه چشم سوم یا یینتان، بین ابروها در جایی است که پل بینی (انتهای بینی) در پیشانی قرار دارد. این نقطه همچنین مسئول رفع خستگی چشم است.

 

رفع خستگی و سرگیجه

این نقاط متقارن در پایه لبه داخلی ابروها قرار دارند. همچنین ماساژ این منطقه برای از بین بردن آبریزش بینی و بهبود بینایی مفید است. ماساژ برای ۱ دقیقه با فشار دادن یا حرکات دایره ای باعث از بین رفتن سردرد می شود.

 

سردرد سینوسی

این نقاط در هر دو طرف سوراخ های بینی، هم خط با چشم ها قرار دارند. برای پیدا کردن آنها، گودی زیر استخوان گونه ها را لمس کنید. این نقاط به شما کمک می کند تا سینوس ها را باز کنید، سردرد و درد دندان را کاهش دهید و استرس را از بین ببرید.

 

سر درد میگرنی

این نقاط پشت سر در وسط، بین گوش ها و ابتدای ستون فقرات قرار دارد. ماساژ این نقاط به از بین بردن گرفتگی بینی، چشم دردها و گوش دردها، سردرد شدید و میگرن کمک می کند.

 

شقیقه

نقاط شوای گو در فاصله ۲ تا ۳ سانتی متر از آغاز خط مو در منطقه شقیقه ها قرار دارند. برای پیدا کردن این نقاط گودی گوچکی در آن قسمت را لمس کنید. فشار در این ناحیه باعث کاهش درد ناحیه شقیقه ها و رفع خستگی چشم می شود.

 

درد دندان

این نقاط متقارن در پشت دست و بین انگشت شست و انگشت اشاره قرار گرفته است. فشار بر روی این ناحیه باعث کاهش درد پشت، دندان درد و درد کشیدگی در عضلات گردن می شود.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *