خانه / آرایش و زیبایی / آرایش چشم / چگونه از ریمل مژه استفاده کنیم؟
سقف کشسان

چگونه از ریمل مژه استفاده کنیم؟

چگونه از ریمل مژه استفاده کنیم؟

قبل از استفاده از ریمل­ مژه ، لازم است که با نحوه استفاده از ریمل و مضرات آن­ها آشنا شویم. معمولا ریمل­ ها به دلیل اینکه چشم­ ها را درشت­ تر و نافذتر می کنند، طرفداران زیادی دارند. اما قبل از هر چیزی باید توجه کنید که پایه­ های مژه ها سست هستند؛ بنابراین به سرعت از جای خودشان کنده می­ شوند.

ریمل زدن حرفه ای

به دلیل اینکه رشد مژه­ ها بسیار کند است، باید در هنگام استفاده از ریمل مژه و فرمژه دقت کافی به عمل آید. همچنین باید توجه داشت در مواردی که لزومی به استفاده ریمل نیست، آن­ را از رو مژه­ های خود پاک نمایید. مانند هنگام خواب؛ زیرا تمام فولیکول­ های مژه که روی پلک قرار دارند، بسته شده و افتادن مژه را راحت­ تر می­ کنند. پس باید خودتان را به پاک کردن ریمل عادت دهید. ریمل های پودری مایع به راحتی با آب پاک می­ شوند؛ اما برای پاک کردن ریمل­ های روغنی یا "واترپروف"، لازم است که از محلول آب و صابون استفاده شود. به دلیل سختی زیادش، احتمال اینکه ریزش مژه اتفاق بیفتد، زیاد است.

ریمل مژه

برای ریمل زدن مژه های بالایی، ابتدا میله ریمل را روی مژه­ ها بمالید؛ تا رنگ بیشتری روی مژه­ ها قرار بگیرد. سپس برس ریمل مژه را از پایین به بالا بکشید و برای مژه­ های پایینی میله را عمود گرفته و آن را به چپ و راست حرکت دهید.

مارک ریمل

برای اینکه دوباره ریمل مژه خود را به مایع ریمل آغشته کنید، آن را داخل محفظه فرو کرده و آن را بچرخانید. برای آغشته شدن هیچ گاه آن را به صورت عمودی داخل محفظه حرکت ندهید؛ زیرا این کار باعث خشک شدن ریملتان می ­شود.

آموزش ریمل زدن چشم

اما به جای ریمل مژه ، بهتر است از محلول روغن بادام و زیتون استفاده نمایید.

آموزش تصویری ریمل زدن

انواع ریمل مژه عبارتند از: ضخیم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پرکننده، ضد آب و معمولی. همچنین باید اشاره کرد که استفاده از ریمل­ های دائم احتمال دچار شدن به بیماری هپاتیت یا ایدز را افزایش می­ دهد.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *