خانه / ورزش / نکات ورزشی / چه موقع از روز بهترین زمان دویدن است؟
سقف کشسان

چه موقع از روز بهترین زمان دویدن است؟

 

پاسخ : بهترین زمان دویدن در طول روز بحث پیچیده و طول ودرازی بین کارشناسان رزشی و ورزشکاران است.

تحقیقات نشان داده است که زمان بهینه برای ورزش کردن زمانی است که بدن شما بالاترین دمایش را دارد، که این زمان برای اکثر مردم ، بعد از ظهر ها بین ساعت ۴ تا ۵ است. تحقیقات دیگری نیز نشان داده است که بهترین زمان برای انجام تمرینات حرفه ای به منظور افزایش توان هوازی، قدرت بدنی، عکس العمل و … بین ساعت ۴ تا ۷ بعد از ظهر است.

اما قبل از آنکه زمان دویدنتان را تغییر دهید این نکته را در نظر داشته باشید که دویدن صبحگاهی نیز فوایدی دارد. دویدن در صبحگاه به شما انگیزه لازم برای همیشه دویدن را میدهد. تحقیقات نشان داده تمرین های ورزشی صبحگاه، نسبت به بعداز ظهرها مداوم تر هستند. بنابراین اگر برای مسابقات تمرین می کنید برخی از تمریناتتان از جمله دویدن های طولانی مدت خود را در صبح ها انجام دهید . بدنتان به دویدن در آن زمان عادت می کند. همچنین بدن شما به بیدار شدن ، نوشیدن، خوردن، حمام رفتن، دویدن و … عادت می کند . بنابراین در روز مسابقه حس راحتی بیشتری دارید.

اگر معمولا صبح ها می دوید، بهتر بخوابید… مطالعات نشان داده ورزش صبحگاهی روی کیفیت خواب بیشتر از ورزش بعد از ظهر ها تاثیر می گذارد.

ممکن است شواهد نشان بدهند که دویدن صبح ها بهتر از بعد از ظهرهاست اما به این نکته توجه کنید که دویدن بهتر از ندویدن است. پس در زمانی که می توانید و با برنامه روزمره تان مطابقت بیشتری دارد بدوید مهم نیست چه موقع از روز، مطمئن باشید حتما از مزایای آن بهره مند می شوید.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *