خانه / آشپزی و تغذیه / پیتزای بادمجان جولیا چایلدز
سقف کشسان

پیتزای بادمجان جولیا چایلدز

پیتزای بادمجان جولیا چایلد

شاید بسیاری از شما خانم جولیا چایلد را نشناسید! البته فیلمی تحت عنوان جولی و جولیا در مورد ایشون ساخته شده است که نقش خانم چایلد را مریل استریپ بازی کرده است. ایشون آشپزی فرانسوی را وارد آشپزی آمریکایی کرد!  کتاب آشپزی نوشتن با عنوان استادی در هنر آشپزی فرانسوی و یک برنامه تلویزیونی پر بیننده به عنوان سرآشپز فرانسوی  در تلویزیون آمریکا داشتند. در آشپزی ایشون فرد به نام و تاثیرگذاری بودند اگر توجه کرده باشید پارسال ۱۳ آگوست تولد ۱۰۰ سالگی ایشون لوگوی مناسبتی گوگل بدین شکل منتشر شد.

دستور پیتزای بادنجان برگرفته از کتاب خانم چایلد است . خانم چایلد آن را به عنوان پیش غذا معرفی کرده است ولی میتوان به عنوان غذای اصلی هم سرو کرد. بسیار راحت و سریع آماده می شود.

Julia_Child-2012-hp

مواد لازم پیتزای بادنجان

 1. بانجان بزرگ یا دلمه ای :۱ عدد
 2. نمک ۱ قاشق: غذاخوری  برای گرفتن آب بانجان
 3. روغن زیتون :۱ قاشق غذاخوری
 4. ادویه ایتایایی: ۲ قاشق چایخوری (من به جای این ادویه فقط از فلفل استفاده کردم ترکیب این ادویه  در پست های قبل هست و میتوانید در اینجا بخوانید)
 5. برگ ریحان : ۱۰ عدد
 6. پنیر پارمزان رنده شده: ۱/۳  پیمانه
 7. پنیر موزارلا رنده شده: ۱/۳  پیمانه
 8. فلفل قرمز اختیاری

مواد لازم برای سس

 1. روغن زیتون: ۲ تا ۳ قاشق چایخوری
 2. سیر خرد شده: ۳ حبه
 3. گوجه فرنگی نگینی خرد شده: ۳ پیمانه
 4. ادویه ایتالیایی: ۱/۲ قاشق چایخوری
 5. پونه کوهی: ۱/۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه پیتزای بادنجان:

پیتزای بادنجان

سر و ته باندجان را بزنید. بادنجان را به ضخامت ۱.۵ تا ۲ سانتی متر حلقه حلقه ببرید (سعی کنید ضخامت همه یک اندازه باشد) بادنجان ها را روی دستمل آشپزخانه بگذارید و زیر رویشان را نمک بمالید. حدود ۳۰ دقیقه بگذارید بماند تا آبش گرفته شود. (بعد از آنکه بادجان ها ۱۵ دقیقه مانده بودن فر را با درجه ۱۹۰ سانتی گراد روشن کنید)

پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان

همزمان سس را درست کنید. ۲، ۳ قاشق روغن زیتون را بسته به تابه ای که استفاده می کنید در ظرف ریخته سپس سیر های خرد شده را در روغن بریزید تا عطرشان درآید (نگذارید تغییر رنگ دهند) سپس گوجه فرنگی های نگینی خرد شده را اضافه کنید ، بعد ادویه و پونه کوهی دلخواه خود را اضافه کرده در صورت لزوم چند قاشق آب اضافه کنید بگذارید گوجه ها بپزد سپس زیرش را کم کنید و سعی کنید گرم بماند.

پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان

بعد از ۳۰ دقیقه که بانجان ها ماندند سپس با دستمال آشپزخانه آنها را خشک کنید بدین ترتیب نمک زیادی آن هم گرفته می شود. سطح روی آنها را کمی روغن زیتون بمالید سپس ادویه دلخواه خود را اگر می خواهید روی آنها بپاشید (من ادویه فقط فلفل استفاده کردم در دستور اصلی از ادویه ایتالیایی استفاده کرده است که ) حدود ۲۵ دقیقه بگذارید بادنجانها بپزد حواستان باشد له نشوند و شکل خود را از دست ندهند

پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان

زمانی که بادنجان ها در حال پخت هستند اگر تمایل دارید برگهای تازه ریحان را ببرید و پنیر پارمزان و موزارلا ترکیب کنید بعد از آنکه بادنجانها پختشان تمام شد از فر درآورید روی هر کدام از سسی که آماده کردید بریزید و در آخر مخلوط پنیر را بریزید. سپس قسمت روی فر را روشن کنید و پیتزا ها را زیر آن قرار دهید تا زمانی که پنیر ذوب شود. و کمی طلایی شود. وقتی حاضر شد داغ سرو کنید. در صورت تمایل روی آنها فلفل قرمز بپاشید.

 پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان پیتزای بادنجان

*************************

 تهیه شده توسط سایت سلام بانو

منبع اصلی: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

فیلو اسفناج فنجانی

گل اسفناج نوعی فیلو

گل اسفناج نوعی فیلو   موادی که لازم دارید: خمیر هزار لای آماده اسفناج خرد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *