خانه / آرایش و زیبایی / آرایش صورت / پاک کننده های طبیعی آرایش صورت :خیار تا روغن نارگیل
سقف کشسان

پاک کننده های طبیعی آرایش صورت :خیار تا روغن نارگیل

پاک کننده های طبیعی آرایش صورت :خیار تا روغن نارگیل

پاک کننده آرایش

دفعه بعدی که به دنبال پاک کننده آرایشی با قیمت مناسب، بدون آسیب و بسیار سالم بودید بهتره برید سری به آشپزخانه بزنید:

پاک کننده های آرایشی هم می توانند بر پوست و چشم های شما اثرات نامطلوبی به جای بگذارند بخصوص اگر بعد از استفاده فراموش کنید که با آب نیز صورتتان را باید بشویید باقی ماندن این مواد بر پوست جایز نیست. بخصوص کسانی که پوست های حساس دارند. در این مقاله سعی شده چند ماده طبیعی برای پاک کردن مواد آرایشی معرفی شود بدون اینکه به پوستتان صدمه ای بخورد بدون مواد شیمیایی:

پاک کننده شماره ۱ روغن های طبیعی است:

برخی از پاک کننده های آرایشی چربی خود پوست را هم از بین میبرند و سبب خشکی پوست می شوند و یا ممکن است اثر عکس بگذارند و چربی پوستتان افزایش یابد. حتی اگر از پاک کننده های بدون چربی هم بگیرید برای پوستتان خوب نیست و سبب خشکی و پیری پوست میشوند. باور کنید یا نه می توانید امتحان کنید این بار صورتتان را با روغن زیتون یا روغن نارگیل پاک کنید این روغن های طبیعی پاک کننده های فوق العاده ای هستند و حتی ریمل های خیلی غلیظ رو هم پاک می کنند بدون اینکه به پوستتان آسیب برسانند حتی برای پوستتان مفید هم هستند. توصیه سلام بانو روغن زیتون است حتما استفاده کنید تا به مرور معجزه آن را بر پوستتان ببینید.

پاک کننده شماره ۲ شیر:

هیچ جای شگفتی نیست که شیر برای پوست فوق العاده است.  از سال های دور حمام شیر در بین بانوان سلطنتی بسیار رایج بوده است. چربی و پروتئین موجود در شیر بخصوص شیر کامل به آبرسانی پوست کمک می کند و به پوستتان اجازه می دهد مرطوب بمانند. حتی برای درمان آکنه نیز مصرف خارجی آن می تواند مفید باشد. استفاده از شیر برای پاک کردن آرایش بسیار ساده و ارزان است. می توانید شیر را با روغن بادام ترکیب کرده و با استفاده از پنبه برای پاک کردن آرایش استفاده کنید به پوستتان تازگی و طراوت میبخشد.

پاک کننده شماره ۳ خیار:

بسیاری از پاک کننده ها هستند که محتوی خیار هستند. پس بهتر نیست به جای آنها مستقیما از خود خیار استفاده کنید؟ خیار خاصیت ضد التهابی دارد بنابراین در درمان صورت ای ملتهب و آکنه نیز موثر است. یک عدد خیار بردارید آن را در غذا ساز خرد کنید له کنید. و به عنوان پاک کننده استفاده کنید اگر آرایشتان غلیظ است کمی شیر یا روغن زیتون می توانید به آن اضافه کنید.

پاک کننده شماره ۴ ماست:

ماست یکی دیگر از پاک کننده های پوست است که در یخچالتان یافت می شود و چندین کاربرد دارد. استفاده از ماست باعث رطوبت پوستتان می شود و آفتاب سوختگی را از بین می برد. یک پارچه کتانی تمیز یا پنبه را در کاسه ماست فرو کنید و دورانی روی صورتتان بمالید و سپس با آب سرد آب کشی کنید

منبع سایت خارجی

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *