سقف کشسان

نکات شیرینی پزی

نکات شیرینی پزی

برای تهیه شیرینی به نکات ذیل توجه کامل داشته باشید :

نکات شیرینی پزی

مواد اولیه شیرینی ها باید از بهترین نوع باشد این مواد باید قبلا مطابق دستور بدقت وزن شده و آماده باشد .

آردهائی که برای تهیه شیرینی ها مصرف میشود ( مانند آرد سفید ، آرد نخود چی ، آرد برنج ) باید در نهایت ظرافت ، نرمی و نازگی باشد و برای تهیه آرد برنج و آرد نخود چی خیلی نرم باید آنها را از الک های بسیار ریز که سوراخهای آن دیده نمیشود و یا از پارچه بسیار ریز بافت رد نمود .

برای تهیه شیرینی های ایرانی باید نهایت حوصله را بکار برد زیرا لطف این نوع شیرینی ها در ظرافت آنهاست که با دست تهیه می شوند باید به یک شکل و یک اندازه ساخته شوند و در این کار دقت و ظرافت لازم است .

در تهیه شیرینی باید تجربه کافی داشت و بدون تجربه نمیتوان شیرینی مطلوب را تهیه کرد .

برای طبخ انواع شیرینی ها باید قبلا فر را با حرارت مناسب آن شیرینی گرم و آماده نمود .

شیرینی هائی که بحد کافی روغن دارد احتیاج بچرب کردن سینی ندارند و در صورتیکه مایه شیرینی بدون روغن یا با روغن کم باشد باید سینی را چرب و آماده کرد .

برای اینکه شیرینی پخته شود و رنگ آن سفید بماند ممکن است یک ورقه کاغذ روغنی را با دستمال تر کمی مرطوب کنیم و روی سطح شیرینی بیاندازیم بعد سینی شیرینی را در فر قرار بدهیم .

اگر بخواهیم روی شیرینی کاملا زرین و طلائی شود ممکن است زرده تخم مرغ را با کمی شیر مخلوط کنیم و با قلم مو روی شیرینی بمالیم و بعد شیرینی را طبخ کنیم .

برای حل کردن شکلاتی که در شیرینی ها مصرف میشود شکلات را خرد می کنیم و در ظرفی می ریزیم و آن ظرف را در آب جوش قرار می دهیم و بهم می زنیم تا شکلات حل شود .

در صورتیکه بخواهیم شیرینیهای خشک را مدتی نگاهداری کنیم باید آنها را در جعبه یا ظرفهای در داریکه در آن محکم بسته می شود قرار دهیم .

شیرینی هایی که کره دارند احتیاج به ورز زیاد ندارند زیرا به روغن می افتند و کیفیتشان خراب می شوند

طرز پوست گرفتن بادام :

بادام را در آب سرد خیس میکنیم و وقتی پوست آن نرم شد پوست آن را می گیریم و یا در صورت نداشتن فرصت روی آن آب جوش میریزیم و فوری پوست میکنیم . بعد بادام را در آبکش میریزیم آب آنکه کاملا رفت روی میز را پارچه تمیزی می اندازیم و بادام را روی آن پهن میکنیم تا خشک شود .

طرز خواباندن بادام در یاس :

وقتی بادام کاملا خشک شد آنرا در ظرف گودی میریزیم و روی آنرا مقداری یاس میریزیم و در ظرف را می بندیم ( لازم نیست در ظرف خیلی محکم شود چون ممکن است رطوبت یاس باعث کپک زدن بادام بشود ) و هر یکی دو روز یکبار یاسهای پلاسیده شده را بر میداریم و یاس تازه بجای آن میریزیم تا بادامها کاملا بوی یاس بگیرند .

طرز خواباندن بادام در بیدمشک :

وقتی بادام کاملا خشک شد آنرا در ظرف گودی میریزیم و روی آنرا مقداری بیدمشک میریزیم و در ظرف را می بندیم ( لازم نیست در ظرف خیلی محکم شود چون ممکن است رطوبت بیدمشک باعث کپک زدن بادام بشود ) و هر یکی دو روز یکبار بیدمشکها پلاسیده شده را بر میداریم و بیدمشک تازه بجای آن میریزیم تا بادامها کاملا بوی بیدمشک بگیرند .

 *************************

تهیه شده توسط سایت سلام بانو!

منبع اصلی: سایت ایرانی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *