خانه / آرایش و زیبایی / نکاتی برای مراقبت از مو
سقف کشسان

نکاتی برای مراقبت از مو

hair

نکاتی برای مراقبت از مو

استفاده از رنگ ملایم برای پوشاندن موهای سفید
زمانیکه ما مسن‌تر می‌شویم، موها، نه تنها تغییر رنگ می‌دهند، بلکه همچنین ضعیف‌تر شده و رشدشان آهسته‌تر می‌شود. این بدان معنی است که موهای آسیب‌دیده، به سرعت توسط موچینی، قطع نمی‌شوند. برای جلوگیری از آسیب، مواد شیمیایی استفاده‌شده در موها باید ضعیف‌تر باشند.
فرشدن مو در زمستان
رطوبت، در ایجاد موهای مجعد و فرفری موثر می‌باشد. زمانیکه هوا خشک است، الکتریسیتۀ ساکن بیشتری وجود دارد. این بدان معنی است که فرها در ماه‌های فصل زمستان و در آب‌ و‌ هوای بیابانی در جنوب غربی نیز به وجود می‌آیند. برای متوقف ساختن الکتریسیتۀ ساکن، از نرم‌کننده استفاده کنید.
اجتناب از تغییرات رنگ مفرط
شاید شما یک مو مشکی یا مو خرمایی باشید که همیشه می‌خواهد یک بلوند باشد، یا یک بلوند که می‌خواهد تیره‌تر شود. آگاه باشید که شما با تغییر رنگ مفرط موهایتان، به آن‌ها آسیب رسانده و آن‌ها را به خطر می‌اندازید. برخی از متخصصین پوست توصیه می‌کنند که در سه سایۀ از رنگ طبیعی‌تان بمانید.
به سشوار استراحت بدهید
خشک کردن مکرر به وسیلۀ سشوار، برای موهایتان خوب نبوده و می‌تواند منجر به ریزش موهایتان شود. موهای نرم‌تر و ظریف‌تر، به‌خصوص حساس به آسیب از گرما می‌باشند، اما حتی یال‌های ضخیم نیز به برخی مراقبت‌های دقیق نیاز دارند. موهایتان را قبل از مدل دادن، با استفاده از یک نرم‌کننده یا یک محصول مدل‌دهندۀ گرمایی، محافظت کنید.
محافظت مو از خورشید
خورشید برای موهایتان نسبت به پوستتان، مهربا‌تر نمی‌باشد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، می‌تواند موها را خشک کند، به‌خصوص اگر آن‌ها رنگ شده باشند. زمانیکه آفتاب شدید است، از یک اسپری موی سبک با محافظ اس‌پی‌اف استفاده کرده، یا یک کلاه بر روی سرتان بگذارید.
دوش قبل از شنا
قبل از ورود به استخر، به وسیلۀ شستشوی موهایتان یا پوشیدن کلاه شنا، از آسیب کلر اجتناب کنید. اگر موهای شما در حال حاضر مملو از آب می‌باشد، در این ‌صورت مواد شیمیایی استخر را زیاد جذب نمی‌کند.

به موهایتان، استراحت دهید
برای داشتن موهای بهتر، بهترین چیزی که شما می‌توانید انجام دهید، هیچ است. شانه کردن، برس زدن، خشک کردن و درمان شیمیایی موها، به شفت‌های مو آسیب می‌رساند. حتی خشک کردن شدید موها با حوله می‌تواند به آن‎ها آسیب برساند. به آرامی موهای خیس را با یک حوله خشک کنید. اگر شما موهای آسیب‌دیده دارید، به آن‌ها از مدل دادن، استراحت دهید. همانطور که موهای آسیب‌دیده رشد می‌کند، رشد موهای جدید نیز سالم خواهد بود.
آگاهی از تغییرات در موهایتان
تغییرات ناگهانی در موهای شما، مانند پیدایش موهای شکننده، یا از دست دادن بیش از حد معمول موها، می‌توانند از موارد نادری باشند که مربوط به نشانه‌ای از یک مشکل سلامتی و تندرستی باشند. بعضی از داروها می‌توانند موجب ریزش مو شوند، همچنین اگر شما متوجه تغییراتی در موهایتان شدید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

منبع: بانوی اول

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *