خانه / خانه و خانه داری / نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک
گرفتن مدرک

نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید نکات متعددی را مد نظر قرار داد. اولین نکته رنگ اتاق کودک است که باید مورد توجه ویژه ای واقع شود. برای رنگ اتاق کودک از رنگهای زرد، صورتی، بنفش، آبی روشن، سبز روشن و دیگر رنگهای شاد می توانید استفاده کنید. به کار بردن رنگهای مناسب برای کودکان چه در اسباب بازیها چه در دکوراسیون اتاق خواب آنها بسیار مهم است.

نکات کاربردی در دکوراسیون اتاق کودک

از جمله تکنیکهایی که می توانید برای زیباتر شدن دکور اتاق خواب کودک به کار ببرید، استفاده از طرح و برچسب بر روی دیوارها است. این تکنیک بسیار مورد توجه کودکان واقع می شود. ترکیب رنگهای روشن، شاد و زیبای دیوار به همراه طرح ها و برچسبها، دکور زیبایی برای اتاق خواب کودک ایجاد می نماید. البته در انتخاب این طرح ها و برچسبها باید نهایت دقت را به کار ببرید تا کودک بتواند با آنها ارتباط برقرار کند. استفاده از رنگها و طرح های دلگیر و تیره به هیچ عنوان مناسب نیست.

فراهم کردن نور و روشنایی مناسب و کافی هم از عوامل مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک است که حتما باید مورد توجه والدین قرار بگیرد.

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید توجه خاصی به چیدمان وسایل اتاق داشت. بهتر است جای مناسبی برای وسایل و اسباب بازیهای کودک در نظر بگیرید. شلوغی اتاق خواب کودک باعث آشفتگی ذهن او شده و همچنین می تواند در مواقعی برای سلامت او هنگام بازی، دویدن و یا رفت و آمد در اتاق خطرناک باشد.

بازنشر سلام بانو!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

khane kochak delbaz

داشتن خانه ای زیبا و دلباز نکات دکوراسیون منزل

داشتن خانه ای زیبا و دلباز نکات دکوراسیون منزل تاحالا رفتید به خانه ای که ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *