خانه / آرایش و زیبایی / مهمترین عارضه بوتاکس: چهره بی احساس
سقف کشسان

مهمترین عارضه بوتاکس: چهره بی احساس

مهمترین عارضه بوتاکس: چهره بی احساس

همانطور که قبلا نیز در مقاله سم بوتولینوم اشاره شد ، ناتوانی در بیان کامل احساسات مهمترین عارضه جانبی بوتاکس است

مهمترین عارضه بوتاکس

تزریق بوتاکس حس را از بین می برد  .

محققان با اشاره به اینکه ناتوانی در بیان کامل احساسات مهمترین عارضه جانبی بوتاکس است اکنون ناتوانی در حس کردن کامل را نیز به این عوارض افزوده اند. 

 به نقل از لایو ساینس، بوتاکس محبوب ترین ماده تزریقی آرایشی است که به منظور از بین بردن چروک صورت استفاده می شود. این ماده از پروتئین سمی موسوم به بوتولینوم ساخته می شود. بوتاکس عضله هایی را موجب چروک می شوند ، به طور موقت فلج می کند.

تصور محققان بر آن است که بیان چهره می تواند تجربیات حسی را تحت تاثیر قرار دهد از این رو توانایی محدود برای بیان احساسات چهره احتمالا محدودیت در احساس را در پی دارد.
“جاشوا دیویس” روانشناس دانشکده “برنارد” نیویورک می گوید: فردی که بوتاکس تزریق کرده است به اتفاقات احساسی مانند صحنه غم انگیزی در فیلم بطور طبیعی و مانند سایرین واکنش نشان نمی دهد و در ماهیچه هایی که بوتاکس به آنها تزریق شده حرکت اندکی صورت می گیرد و از این بازخورد اندکی به مغز در مورد بیان چهره ارسال می کند.

در هنگام مشاهده فیلم ،افرادی که از بوتاکس استفاده کرده بودند در مقایسه با گروه کنترل کاهش شدیدی را در شدت بیان احساسات نشان دادند.
یافته های این تحقیق با ایده ای که بیش از یک قرن بیش مطرح شد، مبنی بر اینکه بازخورد از بیان چهره به مغز می تواند بیان احساسات را تحت تاثیر قرار دهد مطابقت دارد.

نتایج این تحقیقات در نشریه احساس منتشر شده است.

گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *