خانه / ورزش / نکات ورزشی / مزایای پیاده روی سریع یا دویدن نرم
سقف کشسان

مزایای پیاده روی سریع یا دویدن نرم

پیاده روی سریع یا دویدن آهسته برای جسم و روح مفید است

مزایای پیاده روی

برای داشتن زندگی سالم باید فعالیت بیشتری داشته باشید فعالیت هایی که به شما کمک کنند استرس را از خود دور کنید و با طبیعت در تماس باشید. ممکن است شما دویدن را دوست داشته باشید یا نه اما حقیقت این است که برای جسم و روحتان ورزش مفیدی است. بدن شما را متناسب نگه می دارد، خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد، فشار خون را تحت کنترل در میآورد و به شما کمک می کند وزن کم کنید و متناسب بمانید.

برای روحتان مفید است زیرا شما را در تماس با طبیعت قرار می دهد و باعث می شود شما مشکلاتی که دارید برایتان اهمیت نداشته باشد و فقط به خودتان و سلامتتان فکر کنید. وقتی برای پیاده روی می روید می توانید هدفونتان را ببرید و آهنگ های مورد علاقه تان را گوش کنید و یا به تنهایی بروید و با آرامش پیاده روی کنید و افکار خود را سامان دهید.

وقتی دویدن را شروع می کنید بسیار مهم است که اولین قدم ها را راه بروید و بلافاصله دویدن را آغاز نکنید برای اینکه مانند هر چیز دیگری در زندگی بدن احتیاج دارد خود را آموخته کند و با تغییرات تطبیق دهد برای همین در روزهای اول تنها آهسته راه بروید.

برخی مزایای دویدن:

هنگامی که شما آهسته می دوید تمام عضلات بدنتان را درگیر میکنید و این برای بدنتان مفید است.

اگر سیستم دفاعی بدنتان ضعیف است اصلا نگران نباشید دویدن آهسته سیستم ایمنیتان را قوی تر می کند و شما احساس سرزندگی و نشاط بیشتری خواهید داشت.

متابولیزم یا همان سوخت و ساز بدنتان همانند سیستم قلبی عروقی  و سایر سیستم های بدنتان فعال می شوند. البته دویدن مزایای زیادی دارد که در اینجا فقط به چند نمونه اشاره شده است

و این نکات را فراموش نکنید که:

در اوایل مسافت کوتاهی را بدوید برای مثال ۱۰ تا ۱۵ دقیقه هر روز سپس مقدار زمان را افزایش دهید. و قبل از ایست کامل یادتان باشد چند دقیقه راه بروید و بعد از آنکه ضربان قلتان میزان شد بایستید.

در طی دویدن سعی کنید از راه دهان به خوبی نفس بگیرید و از بینی خارج کنید.و پشتتان را صاف بگیرید.

حتما نیم ساعت تا یک ساعت بین خوردنتان با دویدن فاصله باشد بلافاصله بعد از غذا خوردن ندوید چون احساس بدی خواهید داشت و یادتان باشد بعد از دویدن آب کافی بنوشید. دویدن را در برنامه روزانه تا قرار دهید و دیگر از بیماری و اضافه وزن نترسید.

مزایای دویدن را نیز می توانید از اینجا مطالعه کنید!

*************************

تهیه شده توسط سایت سلام بانو!

منبع اصلی: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

یک دیدگاه

  1. در چند خط آخر مطلب یک نکته ای آوردید که برای من خیلی ارزش داشت. دعاتون می کنم که انشاأالله سلامت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *