خانه / مد روز / پوشاک آقایان / ۴ مدل کفش مردانه ای که هر مردی باید در کمدش باشد!
گرفتن مدرک

۴ مدل کفش مردانه ای که هر مردی باید در کمدش باشد!

۴ مدل کفش مردانه 

۴ نوع کفش مردانه به جز کفش های ورزشی وجود دارد! البته انواع دیگری هستند ولی خوب چندان معروف نیستند و یا جزو کفش های خوب و شیک دنیای مد محسوب نمی شوند و یا به گروه سنی خاصی تعلق دارند! کفش هایی که معرفی می کنم از برجسته ترین کفش هایی هستند که هر مرد جذاب و شیک پوشی حداقل یک جفت از آنها دارد! و روی فرش قرمز پای خیلی از افراد مشهور دیده اید و در دنیا شناخته شده و معتبر هستند! و باید بگم در طول سالیان سال همچنان شیک و جذابند و از اعتبارشان کم نشده است.

مدل کفش مردانه

 کفش مردانه کلاسیک

دو نوع کفش کلاسیک برای آقایان وجود دارد : آکسفورد (oxford) و دربی (Derby) . که هر دو بسیار شبیه به هم هستند. البته دربی کمتر رسمی است و به سادگی در پا می نشیند و بند کفش منعطف تری دارد! در صورتی که کفش آکسفورد رسمی تر است و بند محکم تری دارد ولی در کل شبیه به هم هستند.

با چی بپوشید؟ با جین های تیره رنگ، شلوارهای پارچه ای یا کت و شلوار. البته برخلاف اسمشان کفش های کلاسیک بسیار تطبیق پذیرند و حتی می توان آنها را با لباس های غیر رسمی نیز پوشید. تقریبا با هر نوع لباسی.

چه موقع بپوشید؟ مهمانی ها، اپرا ها ، اولین قرار، هر روز و موقعی که تمایل دارید کلاسیک بپوشید، و یا رسمی باشید.

کفش مردانه بروگ (brogue)

 واژه بروگ کردن بر می گردد به سوراخ های کوچکی که با طرح خاصی روی درزها و قسمت پنجه پای کفش پانچ می شوند. و نوک گردی دارند . این واژه یک واژه ی انگلیسی است که معادل آمریکایی آن wing tip یا کفش نوک گرد است.

با چی بپوشید؟ شلوار های پارچه ای، جین های تیره و کت شلوار های تیره رنگ.

چه موقع بپوشید؟ بروگ ها به مانند کفش های کلاسیک رسمی نیستند، ولی هر کجا که لباس پارچه ای و رسمی می پوشید می توانید آنها را به پا کنید.(هر موقع که بخواهید فوق العاده باشید) آنها کفش هایی هستند که خاص و هویت دارند.

کفش مردانه لوفر(loafer)

کفش های کم برش ، راحت، و بدون بند هستند که هم می توان به عنوان کفش رسمی و غیر رسمی برای مهمانی ها از آن استفاده کرد. البته در مراسم رسمی پیشنهاد می کنیم که از بروگ یا آکسفورد استفاده کنید. با اینکه لوفرها طراحی ساده ای دارند  اما طرح ها، رنگ ها و شکل ها جالبی دارند

با چی بپوشید؟ لوفر را می توان با کت شلوار، شلوار پارچه ای یا جین تیره پوشید البته با ژاکت ها پشمی ست خیلی عالی می شوند.

چه موقع بپوشید؟ لوفرها حالتی رسمی نیمه رسمی دارند ولی در عین حال می توان آن ها را همه جا به پا کرد. البته برای مکان ها و مناسبت های خیلی رسمی پیشنهاد می شود از کفش های کلاسیک استفاده کنید.

کفش مردانه اسنیکر (کتانی)

اسنیکر ها کفش های دومیدانی نیستند. بین اسنیکر ها و کفش های کتانی ورزشی تفاوت وجود دارد. هزاران مدل اسنیکر وجود دارد که البته مورد علاقه مند ترینشان مدل چاک تیلور کانورس آل استار (Chuk Taylor Converse ALL Star ) است. تنوع رنگی زیادی دارند و به طور فوق العاده ای کفش های همه کاره ای هستند.

با چی بپوشید؟ اسنکیر ها را به راحتی می توانید با جین ها، هم تیره و هم روشن بپوشید. همچنین با شلوار های طرح و نقش دار هم می توان پوشید.

چه موقع بپوشید؟ اسنیکر ها بسیار راحت و غیر رسمی هستند. هر موقع که بخواهید راحت و آرام باشید و یا تیپ بیرون به عبارتی استریت استایل یا همان تیپ خیابانی دارید می توانید بپوشید.

 **********************

چند مدل کفش آکسفورد،بروگ، اسنیکر

مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه

مدل کفش مردانه
مدل کفش مردانه

مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه مدل کفش مردانه

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *