خانه / آرایش و زیبایی / ماسک مو،برای موهای چرب
سقف کشسان

ماسک مو،برای موهای چرب

ماسک مو برای موهای چرب

ابتدا باید بدانید موهای شما چه نوعی است و چه آسیبی دارد تا بتوانید از مواد مناسبی برای ماسک استفاده کنید تا مشکلتان حل شود.

موهای چرب: اگر روزانه شسته نشوند به سرعت چرب می شوند و درخشندگی خود را از دست می دهند.

از مواد زیر بسته به نوع موهایتان انتخاب کنید و ماسک خودتان را بسازید. سپس موهایتان را مانند همیشه بشورید. اما بلافاصله بعد از شامپو کردن از کاندیشنر استفاده نکنید. آب موهایتان را بگیرید و شانه کنید. سپس ماسک خود را (قبل از حمام در ظرفی آماده کنید) به موهایتان بمالید ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بگذارید بماند سپس با آب ولرم بشویید و در نهایت آب خنک (نه سرد) آبکشی کنید.

موهای چرب: موادی که برای این نوع مو استفاده می شود باید شادابی را به موهایتان برگرداند بدون آنکه آن را خشک کند.

  • سرکه سیب: سرکه سیب حاوی موادی است که موها را درخشانتر ، قوی تر و سالم تر میکند. و باقیمانده مواد آرایشی که روی موهایتان استفاده کردید را پاک می کند. برای استفاده ۴ قاشق غذاخوری از آن را به سایر مواد انتخابیتان بی افزایید و یا با اضافه کردن دو سوم مقدار ی که از آن برداشتید آب، آن را رقیق کنید و استفاده کنید.

  • توت فرنگی: توت فرنگی چربی مو را تنظیم می کند و سرشار از ویتامین C است که برای سلامت مو مفید است چندتا را له کنید و به تنهایی و یا با ترکیب کردن با سایر مواد استفاده کنید. ممکن است بخواهید با یک ماده مرطوب کننده مثل مایونز استفاده کنید تا باعث خشکی مو نشود. و فقط ۱۰ دقیقه روی موها بگذارید.

  •  جوش شیرین: برای برداشتن مواد آرایشی، چربی و آلودگی از روی موها بهترین گزینه است. یک قاشق غذاخوری از آن را به همراه یک ماده مرطوب کننده مثل ماست یا مایونز استفاده کنید و یا به جای شامپو به همراه آب استفاده کنید.

  •  آب لیمو: چربی مو را کم می کند. ممکن است رنگ مو را روشن کند اگر مداوم از آن استفاده شود به خصوص اگر روی موهایتان باشد و زیر آفتاب بروید. می شه به تنها یک لیمو را با یک پیمانه آب استفاده کنید و یا با ماسک های دیگر ترکیب کنید.

این مواد برای جذب یا زدودن چربی و آلودگی مفید هستند. مگر آنکه موهایی شما به شدت چرب باشد. بهتر است ماکزیمم ماهی یکبار از آنها استفاده کنید تا موهایتان چربی اضافه از دست ندهد که منجر به آسیب بشود. و از طرفی آنها را با مواد مرطوب کننده دیگری ترکیب کنید حتی موادی که برای موهای خشک ذکر شد. یا موادی که برای موهای ترکیبی توصیه شده است تا تضمین شود که موهایتان خشک نشود.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *