خانه / سرگرمی / شهر های رمانتیک و دیدنی جهان
سقف کشسان

شهر های رمانتیک و دیدنی جهان

شهر های رمانتیک و دیدنی جهان

اگر شما هم از علاقه مندان به جهانگردی و آشنایی با شهر ها و کشورهای مختلف هستید می توانید در این مطلب با نام چندین شهر رمانتیک و دیدنی جهان آشنا شوید شهر هایی با معماری خاص که فضایی پر از آرامش را برای شهروندانش ایجاد می کنند


شهر های رمانتیک و دیدنی جهان

شهر ونیز در صدر گروه بندی رمانتیک‌ترین شهرهای دنیا قرار می‌گیرد. حتی اگر شهر ونیز امروزه دیگر وجود خارجی نداشت از آن در فیلم‌های هالیوودی یاد می‌شد. این شهر به واقعی‌ترین نقاشی دردنیا تشبیه می‌شود. کانال‌های آب که از تمام گذرهای شهر می‌گذرند همراه با معماری قدیمی و با شکوه این شهر را به رمانتیک‌ترین شهر در دنیا بدل کرده است. چیزی که فوق العاده برای زوجهای جوان رمانتیک محسوب می‌شود سواری در آبراهه‌های این شهر با قایق‌های به نام gondola است. عبور از پل‌های باریک در سراسر شهر و یا حتی امکان گم شدن در راهروهای تودرتو در این شهر که همه اشان به میدان‌های قدیمی ختم می‌شوند شما را به وجد می‌آورند.

 ونیز

شهر پاریس: معروف به شهر عاشقان در رتبه بعدی قرار می‌گیرد. این شهر بهترین جا برای پرسه‌های بدون نگرانی از گذران وقت است. سر زدن به کافی شاپ‌های متعدد و گوناگون و مناظر زبیا و در دسترس برای عکس گرفتن، خیابان شانزه لیزه، درخشندگی برج ایفل در شب و باغهای بزرگ گل در پاریس اوقات رمانتیکی را برای شما رقم می‌زند.

پاریس
شهر پراگ درجمهوری چک: با قدم زدن دراین شهر بلافاصله پس از رد شدن از قلعه‌ای قدیمی به میدان و یا کاخی قدیمی می‌رسید، معماری شگفت انگیز دراین شهر پایانی ندارد. خیابان‌هایی با سنگفرش‌های ۶۰۰ تا ۷۰۰ ساله و ناقوس‌های کلیسایی با قدمت ۶ تا ۷ قرن این شهر را منحصر به فرد می‌کند.
معماری قرون وسطی در شهر فلورانس این امکان را به مقصدی عالی برای عاشقان هنر بدل کرده است. این شهر پر است از آثار می‌کل آنژ و بوتیچلی و رستوران‌هایی با پیشنهادهای لذیذ ایتالیایی. 

پراگ
رم، شهری که گنجینه‌های باستانی و مجسمه گلادیاتور‌ها را به نمایش می‌گذارد. زوجهای جوان از تمام دنیا پای فواره‌های متعدد این شهر سکه می‌اندازند و برای آینده اشان آرزو می‌کنند. این شهر یک تاریخ سه هزار ساله را به شما نمایش می‌دهد.

رم
لیسبون، شهری با چشم اندازی از یک قلعه قرون وسطی که از روی تپه‌ها به شما دیدی منحصر به فرد از شهر و دریا را می‌دهد. ساختمان‌های کاشی کاری شده، خیابان‌های سنگفرش شده و رود خانه جاری از وسط شهر همه و همه از فاکتورهای رمانتیک این شهر هستند و البته روستای ابیدوس با مناظر محشر و باورنکردنی که از زمان قرون وسطی دست نخورده باقی مانده نیز از جذابیت‌های دیگر این شهر زیباست.

لیسبون
شهر وین برای قدم زدن ساخته شده است، قدم زدن در این شهر تداعی موسیقی کلاسیک موتزارت است. اسب‌ها و دلیجان‌ها ی قدیمی درشهر شما را در گشت و گذار کمک می‌کنند. اکثر موزه‌ها در این شهر موزه‌های فرهنگی است.

وین
زیبا‌ترین شهر اسپانیا سویل که در آن می‌توانید شاهد گاوبازی سنتی اسپانیا باشید، این شهر همچنین پاتوق فلامینگوهای اصیل است که هیچ جای دیگر ندیده‌اید. اسب و درشکه‌های سنتی در خدمت توریست هاست. اطراف تمام خیابا ن‌های این شهر رمانتیک پر از گل است.

اسپانیا
بوینوس ایرس، شهری که مهد رقص تانگو است شما حتی در کنار خیابان‌ها نیز می‌توانید شاهد نمایش‌های رقص تانگو باشید. تمام خصوصیات شهرهای آمریکای لاتین در این شهرجمع شده است.

بوینس آیرس
مراکش، شهر ادویه، شتر سواری، مارگیرهای خیابانی، نخل‌های کنار خیابان، هتل‌های مخصوص زوج‌های جوان به نام «ریاد» همه و همه از فاکتورهای زیبایی این شهر هستند.

مراکش

منبع سایت کتاب اول

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *