خانه / آرایش و زیبایی / زیبایی طبیعی: ۴ میوه و اثر آنها در زیبایی
سقف کشسان

زیبایی طبیعی: ۴ میوه و اثر آنها در زیبایی

زیبایی طبیعی

چهار میوه که نقش زیادی در زیبایی و سلامت و تغذیه پوست مفید هستند و خواص و نحوه استفاده از آنها در ادامه توضیح داده می شود! البته یادتان باشد حتما از آنها خوراکی هم استفاده کنید تا ویتامین هایشان به بدنتان نیز برسد! البته ممکن است همه ی آنها در دسترس نباشد ولی خوب هرکس هر میوه ای که بیشتر در دسترسش بود می تواند استفاده کند! مثلا آووکادو میوه گرانی است که کمتر در دسترس است البته شاید در آینده ای نزدیک بتوان آن را راحت تر یافت، ولی خوب سه میوه دیگر در دسترس همگان هست! و باید بگم خداوند را شاکریم از این همه نعمتی که در دسترس ما قرار داده تا از آنها استفاده کنیم! سالم و زیبا باشیم!
zibai tabii.salambano.com.003

زیبایی طبیعی

زیبایی طبیعی : آووکادو

آووکادو سرشار از ویتامین های A ،B6 ،E ،C  و k است این میوه برای نرمی و صافی پوست، مو و محافظت از آفتاب سوختگی فوق العاده است. و می توان در موارد زیر استفاده کرد:

پوست خشک یا سوخته: آمینو اسیدهای این میوه از سلولها در برابر آسیب های محیطی حفاظت می کنند و روغن این میوه به راحتی جذب پوست می شود و در لایه های پوست نفوذ می کند و سلولها را به رشد ترغیب می کند. روغن آووکادو می تواند به عنوان کرم ضدآفتاب طبیعی و مرهمی برای آفتاب سوختگی استفاده شود. برای درست کردن ماسک آووکادو، ۱ تا ۲ عدد آووکادو رسیده را له کنید و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. حدود ۱۰ دقیقه بگذارید بماند سپس آب کشی کنید.

موهای کدر: آووکادو چربی خوبی دارد و می توان از آن به عنوان کاندیشنر استفاده کرد. علاوه برآن ویتامین E موجود در آن درخشندگی موها را برمیگرداند. برای درمان مو ها، ۱ تا ۲ عدد آووکادو رسیده را له کنید با یک قاشق غذاخوری عسل و ۱ عدد تخم مرغ و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی موها بگذارید و سپس آبکشی کنید.

زیبایی طبیعی

زیبایی طبیعی : موز

بیش از ۲۰ فایده زیبایی این میوه کشف شده است.  موز حاوی ویتامین های A ،B6 و C بعلاوه ی زینک یا همان روی و آهن است که به تقویت پوست کمک می کند، پف چشم را کم می کند و در درمان آکنه نیز مناسب است برای موارد زیر از آن استفاده کنید:

دستان خشک: ویتامین آ وظیفه رطوبت رسانی پوست را انجام می دهد و خشکی پوست را کم می کند. ۲ عدد موز را له کنید و به دستانتان بمالید ۲۰ دقیقه بماند سپس آبکشی کنید تفاوت را خودتان احساس خواهید کرد.

پف چشم: اگر موز له شده را زیر چشمانتان بگذارید پتاسیم موجود در آن مانند اسفنج عمل کرده و مایع جمع شده در زیر پوست که باعث ورم آن شده را جمع میکند. خوردن آن هم موثر است.

آکنه: موز آنتی اکسیدان زیادی دارد. تکه ای از موز را برش بزنید و روی نواحی درگیر آکنه ۳ بار در روز بمالید بعد از حدود یک هفته اثر جادویی آن را خواهید دید.

صورت: برای ماسک صورت یک عدد موز له شده را با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. این ترکیب را روی پوستتان به صورت دورانی بمالید تا سلول های مرده پوست از روی صورتتان برداشته شوند و پوستتان مرطوب شود سپس آبکشی کنید.

رطوبت رسانی به مو: نصف موز ، نصف آووکادو، ۲ قاشق غذاخوری ماست،۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون در ظرفی  با هم ترکیب کنید سپس در حمام بعد از اینکه موها را شامپو کردید و با حوله آب آن را گرفتید مخلوط را به موهایتان بمالید لزومی ندارد به فرق سر بمالید فقط به موها بمالید سپس با استفاده از مسواک یا هر وسیله ای که سراغ دارید کاملا این مواد را به موهایتان بزنید و بعد کلاه رنگ یا کیسه اگر دارید روی سرتان بکشید و بگذارید این مواد حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی سرتان بماند سپس آبکشی کنید و با شماپو موها را بشورید تا تمیز شود.

برداشتن سلولهای مرده پوست و آبرسانی:

یک عدد موز رسیده،۴ عدد توت فرنگی، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، نصف پیمانه شکر . موزها و توت فرنگی را در ظرفی له کنید و کلیه مواد را باهم ترکیب کنید. در حمام کل این مواد را به صورت دورانی روی بدنتان بمالید و بگذارید ۳ دقیقه بماند سپس با آب گرم آبکشی کنید و بعد از شستشو که از حمام درآمدید مرطوب کننده دلخواهتان را روی پوستتان بمالید.

ماسک روشن کننده: نصف موز و نصف پیمانه آرد جو دو سر. موز را له کرده و با آرد جو دو سر ترکیب کنید آهسته مواد را به صورتتان بمالید البته دور چشم ها نزنید. سپس بگذارید ۱۰ دقیقه باقی بماند با آب گرم صورتتان را بشورید و در صورت دلخواه به پوستتان مرطوب کننده بزنید.

زیبایی طبیعی

زیبایی طبیعی : هویج

استفاده از هویج و آب هویج بدون افزون شکر برای کم کردن وزن و بهبود بینایی توصیه شده است، هویج برای سلامتی بسیار مفید است و علاوه برآن برای زیبایی اهمیت خاصی دارد، هویج برای رنگ پوست و پاکیزگی آن مفید است و سرشار از ویتامن ، کراتئین و آهن است. هویج در همه فصلی وجود دارد و ماسک هویج نیز برای تمام انواع پوست ها مفید است البته شما هم می توانید با افزودن موادی دیگر که با پوستتان سازگار است ماسک صورت مخصوص به خود را درست کنید.  مثلا اگر پوستتان خشک است به آن روغن زیتون بیافزایید. چند نکته نیز در مورد فواید زیبایی آن :

رنگ پوست ناصاف: باوجود ویتامی E و کراتین اگر در هفته یک بار از ماسک هویج استفاده کنید می توانید رنگ پوست صاف و یکنواختی داشته باشید .یک عدد هویج را پوره کنید تا آبش را بگیرید، ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۲ قاشق غذاخوری آرد جو دو سر به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. ۲۰ دقیقه رو صورتتان بماند سپس آبکشی کنید.

موهای شکننده و مو خوره: ویتامین A و E می توانند پوشش مو را از آسیب محافظت کنند . از روغن هویج هر روز قیل از حالت دادن به موهایتان استفاده کنید. برای درست کردن روغن هویج: ۳ ۴ عدد هویج بزرگ را پوست کنید و در قابلمه قرار داده و روغن (روغن نارگیل و یا زیتون) روی آن بریزید تا روی هویج ها را بگیرد روی حرارت کم قرار دهید تا زمانی که روغن نارنجی شود. آن را  صاف کرده و در یخچال نگهداری کنید.

ماسک صورت با استفاده از هویج: یک عدد هویج بزرگ را بپزید (بصورت بخار پز و یا در آب) تا زمانی که نرم شود. سپس آن را له کنید نصف قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید(اگر پوستتان چرب است روغن زیتون می توانید نریزید) چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید(اگر پوستتان خشک است حدود ۸ قطره آبلیمو ولی اگر پوستتان چرب است مقدار بیشتری حدود یک قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید). مخلوطتان نه زیاد شل ونه زیاد سفت باید باشد اگر سفت بود کمی روغن زیتون و یا آب اضافه کنید اگر شل بود کمی عسل، بگذارید خنک شود سپس روی صورتتان به جر دور چشم و لب بمالید اگر می خواهید روی گردنتان نیز بمالید سپس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید بماند و بعد آبکشی کنید و مرطوب کننده بزنید.

زیبایی طبیعی

زیبایی طبیعی : انگور

انگور میوه ی معجزه آسا! واقعا سپاسگزار خداوند متعال هستیم برای این همه برکتی که برای ما خلق کرده است! انگور این دانه های کوچک پرفایده سرشار از ویتامین های B1، B6وC و همچنین کلسیم است . در مورد زیبایی برای موارد زیر استفاده شود:

دندان هایی که تغییر رنگ داده اند: مالیک اسید هایی که در انگور هست به از بین رفتن جرم و تغییر رنگ دندان ها کمک می کند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگور بخورید!

پوست آسیب دیده: انگور را روی دستتان استفاده کنید. آنتی اکسیدان های موجود در آن پوست پوست ها ی گوشه ناخن را درمان می کند و پوستتان را تقویت می کند. برای درمان سریع انگشتان دست یا پا ۱۰ عدد دانه انگر را با ۲ قاشق غذاخوری شکر در مخلوط کن مخلوط کنید. این مخلوط را در کناره های ناخنتان بمالید و سپس آبکشی کنید.

پوست تیره: انگور به روشن شدن پوستتان کمک می کند. برای پاک کردن پوستتات ، دانه انگور را نصف کنید آبش را گرفته و روی صورتتان بمالبد و بعد بشورید.

نکته: درست است که این مواد طبیعی هستند و کمتر کسی به آنها حساسیت دارد ولی مانند هر ماده دیگری که به پوست می زنید قبل از استفاده هر یک را روی پوست بازویتان تست کنید اگر واکنش حساسیتی نداشتید از آن استفاده کنید در غیر اینصورت از آن ماده استفاده نکنید!

تهیه شده توسط سایت سلام بانو

منبع: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *