خانه / ورزش / تناسب اندام / زندگی طولانی با خم و راست شدن
سقف کشسان

زندگی طولانی با خم و راست شدن

بیشتر خم و راست شوید تا زندگی طولانی تری داشته باشید!

دانشمندان معتقدند با یکسری تمرینات خاص، زندگی طولانی تری خواهیم داشت. سلامت یک گنج است که فقط یک بار در زندگی ما به ما داده می شود. وظیفه ما این است که از دوران کودکی مراقبت خود باشیم. بهتر است مراقب سلامتی خود ، شادتر زیستن و زندکی طولانی تر باشید و زندگی فعال تری داشته باشید.

سلام بانو شما را تشویق می کند تا سن بدن خود را تست کنید و چند تمرین برای بهبود سلامت و زندگی طولانی تر به شما نشان می دهد. با ما همراه باشید.

 

ابتدا سن بدن خود را امتحان کنید.

سن بدن

با گرم کردن شروع کنید تا ماهیچه های شما آماده شود.

سپس خم شوید و سعی کنید دستان خود را به زمین برسانید. پشت پاها و کمر را صاف نگه دارید. نقطه ای را که دستانتان می تواند به آنجا برسد را به خاطر بسپارید و دوباره بایستید.

 

نتایج آزمون

۲۰ تا ۲۵ سال

زندگی طولانی تر

شما می توانید زمین را با کف دستان خود لمس کنید؛ در حالی که پاهای خود را صاف و مستقیم نگه دارید. عضلات شما بسیار نرم و آرام هستند.

 

۲۵ تا ۳۸ سال

میانسال

شما می توانید زمین را با نوک انگشتان خود لمس کنید در حالی که کمی زانو زده اید. به طور کلی، تمرین باعث ناراحتی شما نمی شود.

 

۳۸ تا ۵۰ سال

خم و راست شدن

با انگشتان دست می توانید قسمت بالایی پای خود را لمس کنید. زانوها خم شده و عضلات شما تنگ می شوند. به طور کلی شما احساس می کنید باید سریعا بایستید و فشار روی شماست.

 

بالای ۵۰ سال

بالای 50 سال

شما نمی توانید پای خود را لمس کنید. تلاش برای خم شدن بیشتر، موجب خم شدن زانوهای شما می شود. شما در این موقعیت ناراحت هستید و فشار بسیار زیادی را تحمل می کنید.

 

چگونه انعطاف پذیری خود را بهبود ببخشید؟

انعطاف بدنی

اگر از نتایج بدست آمده خود راضی نیستید، اصلا نگران نباشید! روزانه بیش از ۳۰ بار خم و راست شوید و در یک ماه نتایج شگفت انگیزی به دست خواهید آورد.

حکیمان تبتی می گویند که سن بدن فرد، بستگی به وضعیت کبد او دارد؛ که با انعطاف پذیری آن مرتبط است. همه می دانند که یک شیوه زندگی بی تحرک، عضلات و اندام ها را خشک و ضعیف می کند.

با خم شدن حداقل ۳۰ بار در روز، رباط ها و تاندون های شما قوی تر می شوند. خبر خوب این است که شما می توانید در هر سنی، انعطاف بدنی خود را افزایش دهید.

 

راه کاری برای اسپاسم عضلانی: چگونه فشار روی عضلات را با تمرین های ژیمناستیک ثابت برداریم؟

تمرینات ژیمناستیک

ژیمناستیک ثابت به از بین بردن اسپاسم عضلانی داخلی کمک می کند. با انجام این تمرین ساده، شما فشار را آزاد می کنید و بدن خود را با اکسیژن غنی می کنید. این تمرین همچنین عضلات زیادی را درگیر می کند. یکی از مهمترین اثرات این تمرین، این است که به اندام شما ماساژ داخلی می دهد و هضم را بهبود می بخشد. از بهترین محاسن در مورد این تمرین، می توان گفت که شما به هیچ تجهیزاتی برای انجام آن نیاز ندارید. همچنین می توانید آن را هر جا که می خواهید انجام دهید.

  • نفس کشیدن را متوقف کنید.
  • هوا را عمیق به داخل بکشید و در شکم حبس کنید.
  • دوباره نفس خود را نگه دارید.
  • هوا را به طور کامل از ریه ها خالی کنید و هیچ چیز در شکم نگه ندارید.

 

مهم: قبل از شروع یک برنامه ورزشی، با پزشک خود مشورت کنید.

اگر شما هم برنامه ورزشی خاصی برای برطرف کردن این مشکلات در نظر دارید، با ما در دیدگاه ها به اشتراک بگذارید. می تواند به خیلی از دوستان کمک کند.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *