خانه / مد روز / پوشاک بانوان / دوخت پیراهن از ترکیب دو لباس کهنه
سقف کشسان

دوخت پیراهن از ترکیب دو لباس کهنه

دوخت پیراهن از ترکیب دو لباس کهنه

دوخت این پیراهن ساده و جذاب بسیار راحت است.

اگر یک بلوز  و یک تاپ دارید که کهنه شدند یا از آنها خسته شده اید می توانید با کمی برش و دوخت و دوز ساده  آنها را تبدیل به یک پیراهن شیک کنید هیچ احتیاجی هم به الگو یا دانش خیاطی ندارید. درست است که کمی به دوخت و دوز احتیاج دارد اما برای مهمانی ، ایده ای بسیار جالب است که با آن میتوانید لباس های کهنه، قدیمی و یا دور انداختنی خود را بازیافت کنید و مجدد از آنها استفاده کنید. کافی است مانند تصویر تاپ و بلوزتان را برش بزنید و به هم بدوزید. بهتر است تاپ و بلوز  انتخابی تان از جنس کش بافت باشد ، یعنی حالت چسبان داشته باشد تا وقتی به پیراهن هم تبدیل  میشوند زیبایی خود را حفظ کنند و احتیاجی به گرفتن ساسون نباشد.

کمی دقت و حوصله به خرج دهید و سری به کمد لباستون بزنید و ببینید از شر کدوم لباس ها دوست دارید خلاص شید ولی دلتون نمیاد و از طرفی هم مدلشون براتون تکراری و خسته کننده شده ؟

مانند تصویر بلوز آستین دار را از زیر حلقه سه برش بزنید سپس بالا و پایین تاپ را برش بزنید به گونه ای که تنها یک مستطیل از قسمت تنه آن بماند سپس آن را به سه قسمت برش بزنید در اینجا دو تا پهن و یکی باریک تر است قسمت ها را روی هم قرار دهید قوس کمر را رعایت کنید آنها را به هم بدوزید اگر لازم بود برای گودی پهلو ها هم درزشو بدوزید تصاویر واضح هستند ببینیم چه میکنید

تصاویر مرحله به مرحله بازیافت لباس قدیمی و پیراهن جدید

به ترتیب ردیف اول از سمت راست به چپ سپس ردیف بعدی و ….

 

ترجمه و تالیف سایت سلام بانو!

منبع اصلی سایت خارجی ایده های خلاقانه ی من

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

آموزش تصویری ساخت پاپیون با ربان

ساخت پاپیون با ربان ساتن

ساخت پاپیون با ربان ساتن یکی دیگر از آموزش های تصویری که به نظرم خیلی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *