خانه / سلامت و سبک زندگی / بیماری ها، پیشگیری، درمان / درمان زخم سریع با روشی عجیب
سقف کشسان

درمان زخم سریع با روشی عجیب

درمان زخم به شیوه ای عجیب

شما هم حتما تجربه کرده اید که بعضی حرف ها چه قدر می توانند آزار دهنده باشند! اما آیا به همان اندازه هم می توانند شفا بخش باشند؟ طبق مطالعات اخیر نوشتن افکار و احساساتتان در مورد یک جراحت سرعت بهبود جراحت های آینده را افزایش می دهد.

درمان زخم

در یک تحقیق روی افراد بالغ، یک گروه به مدت سه روز و در هر روز ۲۰ دقیقه راجع به اتفاقات ناگوار و ناراحت کننده زندگیشان نوشتند. و گروه دیگر تنها در مورد فعالیت های روزانه شان می نوشتند. دو هفته بعد هر دو گروه بیوپسی پوست داشتند که به موجب آن زخم کوچکی روی پوستشان ایجاد شد. به طور شگفت انگیزی ۷۶ درصد از گروه اول بعد از ۱۱ روز زخمشان بهبود یافته بود! ولی از گروه دوم تنها ۴۲ درصد بهبود یافته بودند. حالا این سوال مطرح می شود که چگونه نوشتن به آنها کمک کرد که زودتر خوب شوند. محققان علت دقیق آن را نمی دانند اما چند تئوری وجود دارد یکی از آنها این است که نوشتن می تواند استرس را کاهش دهد. زیرا همانطور که شنیده اید استرس بهبودی را کاهش می دهد و با کاهش میزان استرس سرعت بهبود افزایش می یابد. همچنین نوشتن حوادث دشوار به شما کمک می کند روی آنها کنترل بیشتری داشته باشید و اضطرابتان کاهش یابد. و در نظریه ای دیگر می گویند کاهش استرس ب هشما کمک می کند راحت تر بخوابید و خواب راحت هم بهبودی بدن را تقویت می کند.

متاسفانه شما نمی توانید دقیقا دو هفته قبل از جراحت برداشتن خودتان را برایش آماده کنید! اما حداقل می توانید با کم کردن استرس و خواب خوب به بدنتان کمک کنید بهتر بهبود یابد. و این عادت خوبی است که هر وقت دچار ناراحتی و تنش شدید راجع به آن بنویسید و در خودتان نگه ندارید! به این ترتیب در دفعات بعدی بهتر می توانید موقعیت را کنترل کنید!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *