خانه / سلامت و سبک زندگی / بیماری ها، پیشگیری، درمان / درمان روماتیسم با میوه‌های تابستانی
سقف کشسان

درمان روماتیسم با میوه‌های تابستانی

درمان روماتیسم با میوه‌های تابستانی

محققان به تازگی اعلام کرده‌اند که برخی از میوه‌ها برای دردهای مفصلی، خاصیت درمانی دارند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی متخصص تغذیه کیم‌لارسون، از مجموعه خدمات بهداشتی در شهر سیاتل ایالات متحده برخی از میوه‌های نوبرانه تابستان که به ویژه در اواخر فصل بهار در بازار میوه و سبزیجات پیدا می‌شوند، می‌توان برای رفع التهابات مفاصل بویژه در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید استفاده کرد.

درمان روماتیسم

بررسی‌ها نشان می‌دهند، علاوه بر هلو، میوه گیلاس هم خواص ضد‌التهابی منحصر بفردی دارد. خوردن گیلاس به صورت خام و حتی پخته به بیماران مبتلا به ورم مفاصل و یا خشکی مفاصل مانند افرادی که درد زانو دارند، توصیه می‌شود.

علاوه بر خواص ضد التهابی میوه گیلاس دارای مقادیر زیادی ترکیبات شیمیایی مفیدی است که سبب تنظیم هورمون ملاتونین خون می‌شود.

هورمون ملاتونین وظیفه تنظیم ساعت بیولوژیک بدن را بر عهده دارد و برهم خوردن آن در بیماران مبتلا به ورم مفاصل می‌تواند سبب بی‌خوابی و بد‌خوابی آنها شود. اغلب بیماران مبتلا به ورم مفاصل و یا انواع بیماری‌های مرتبط با روماتیسم به دلیل بی‌تحرکی در طول خواب اغلب با درد شدید در هنگام خواب مواجه می‌شوند و اغلب کم‌خوابی دارند

از دیگر میوه‌های مفید برای رفع التهاب مفاصل می‌توان میوه‌هایی مانند هندوانه، غلات سبوس‌دار، باقالا، سبزی جعفری و کلم سبز را نام برد.

در تمامی این میوه‌ها ترکیبات ضد‌التهابی وجود دارند و همینطور دارای ویتامین‌های ضروری برای حفظ سلامت بدن و جلوگیری از به وجود آمدن عوارض جانبی دیگر در اثر بیماری‌های طیف روماتیسم هستند.

منبع از باشگاه خبرنگاران

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *