خانه / خانه و خانه داری / داشتن خانه ای زیبا و دلباز نکات دکوراسیون منزل
سقف کشسان

داشتن خانه ای زیبا و دلباز نکات دکوراسیون منزل

داشتن خانه ای زیبا و دلباز نکات دکوراسیون منزل

تاحالا رفتید به خانه ای که فکر کردید سمساری یا عتیقه فروشیه؟! نه به لحاظ قیمتی بودن به لحاظ شلوغی!! وقتی میخوای رد شی باید هی مراقب باشی به چیزی نخوری؟! اما برخلاف اون خانه ای هم وارد شدید که با اینکه کوچیکه ولی به نظر چقدر بزرگ و جا دار به نظر میاد؟! خلاقیت سقف دارد! اگر می خواهید خانه تان دلبازتر و زیباتر به نظر برسد، لطفاً این کارها را نکنید.

khane kochak delbaz

گل درشت نخرید

از کاغذ دیواری های ساده یا با بافت ریز استفاده کنید. بافت های درشت اتاق را کوچک تر نشان می دهد. طرح فرش هایی با گل بوته ها و نقش های ریزتر اتاق کوچک را بزرگ نشان می دهد. حتی گلدان هایی با برگ های ریز برای این اتاق ها مناسب تر هستند. خلاصه به قول قدیمی ها از «گل درشت» پرهیز کنید.

از اشیای بزرگ استفاده نکنید

مجسمه های بزرگ، گلدان های حجیم، میزهایی با بدنه یکدست و مبل های درشت برای خانه های کوچک مناسب نیست. آن ها ممکن است در مغازه زیبا به نظر برسد اما خانه شما را کوچک تر و احساس خفقان ایجاد می کند. در واقع هر خانه ای اشیای مناسب خودش را می خواهد. همین اشیای بزرگ در خانه های بزرگ می تواند احساس بهتری ایجاد کنند.

خانه را رنگارنگ نکنید

در کل خانه چه برای مبلمان و پرده ها و چه دیوارها از دو یا سه رنگ استفاده کنید. رنگ های متنوع باعث احساس آشفتگی و کلافگی در شما می شود. تازه این دو، سه رنگ هم باید با هم جور باشد؛ مثلاً انتخاب یک ترکیب دوتایی یا سه تایی از آبی، سفید و قهوه ای یا سبز، سفید و قهوه ای یا قهوه ای، سفید و کرم انتخاب مناسبی می تواند باشد.

از رنگ های تند استفاده نکنید

با این که رنگ های تند در نگاه اول جذابند، اما سریع هم دل شما را می زنند. یادتان باشد خانه شما لباسی نیست که فقط در یک مهمانی بپوشید. شما می خواهید در این خانه زندگی کنید و احتیاج به احساس آرامش دراز مدت دارید بنابراین از رنگ هایی مثل قرمز، نارنجی تند و زرد برای رنگ غالب فضا مثلاً دیوارها و سقف استفاده نکنید. می توانید از این رنگ ها برای وسایل قابل تعویض مثل یک کاناپه یا یک گلیم کوچک استفاده کنید.

بازنشر سلام بانو!
منبع: ماهنامه منزل

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

دیوار خانه ام را چه رنگی کنم

نکاتی چند در انتخاب رنگ دیوار خانه و دکوراسیون داخلی

نکاتی چند در انتخاب رنگ دیوار خانه و دکوراسیون داخلی دیوار خانه ام را چه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *