خانه / ورزش / نکات ورزشی / خوردن قبل از دویدن
سقف کشسان

خوردن قبل از دویدن

آیا قبل از دویدن باید غذا خورد؟

یکی از سوالاتی که اغلب ممکن است مطرح شود یا مشکلی که ممکن است در طول ورزش کردن با آن مواجه شویم این است که چه موقع باید غذا بخوریم تا هم انرژی کافی برای ورزش کردن داشته باشیم و هم اینکه باعث دل درد نشود و اینکه چه حجمی غذا بخوریم! یعنی بلافاصله بعد از خوردن یک بشقاب برنج می توان ورزش کردن؟

آیا لازم است قبل از شروع دویدن غذا خورد؟ 

خوردن قبل از ورزش

پاسخ این است هنگامی که شما شروع به دویدن می کنید نه باید احساس گرسنگی کنید و نه اینکه پر باشید. لازم نیست بلافاصله قبل از دویدن چیزی بخورید چون ممکن است دچار درد شکم شوید. و اگر هم با شکم خالی بدوید انرژی برای دویدن نخواهید داشت. بهتر از یک غذای سبک حدود ۱ تا ۲ ساعت قبل از شروع به دویدن بخورید.

و چیزی بخورید که سرشار از کربوهیدرات باشه و کمتر حاوی مواد چاق کننده،پروتئین و فیبر باشه.. برای مثال یه شیرینی با خمیر بادامی، نون گندم با پنیر، موز ، کرن فلکس با یک لیوان شیر. از غذاهای سنگین و حاوی فیبر خودداری کنید چون باعث معده درد می شوند.

البته ممکن است بعضی از افراد که صبح زود می دوند نتوانند یک تا دو ساعت قبل از دویدن چیزی بخورند برای این افراد اگر کمتر از یک ساعت می دوند هیچ جای نگرانی نیست می توانند چیزی نخورند اما حتما قبل از دویدن باید آب کافی بنوشند زیرا برای مدتی که خواب بودند چیزی نخوردند. و اگر بیش از ۳۰ دقیقه می دوند حتما حین دویدن هم آب بنوشند یا از نوشیدنی ها ی ورزشی استفاده کنند که حداقل کمی کالری دریافت کنند.

ولی کسانی که بیش از یک ساعت می دوند حتما یک تا دو ساعت قبل باید غذایی سبک بخورند صبحانه ای که در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری داشته باشد. بدین ترتیب با قدرت و کیفیت بهتری می دوند.

 

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

۲ دیدگاه ها

  1. عالی بود حداکثر استفاده رو بردم

    با سپاس

    • سلام امیدوارم درآینده نیز به سایت سر بزنید و اگر مطلبی بود که دوست داشتید راجع بهش تحقیق کنیم فقط کافی است عنوان کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *