سقف کشسان

خستگی : ۴ علت خستگی

خستگی: 

شما هم برایتان ممکن است پیش آمده باشد که از اول صبح خسته باشید با اینکه به نظر خودتان کاری هم نکردید ولی خسته و کسلید! این خستگی های بی علت نیز برای خود دلیل دارند! در اینجع چهار دلیل خستگی و کسلی را برایتان ذکر کردیم، البته دلایل دیگری هم دارد مثل دیابت، کم کاری تیروئید ، تغزیه ناکافی، افسردگی، عفونت، خوردن کافئین زیاد و …فعلا ما به چند مورد مهم تر و رایج تر امروزی آن اشاره می کنیم:

کم آبی و خستگی

ثابت شده است که اگر کمی دچار کم آبی شوید (یعنی حتی اگر فقط ۳ درصد آب بدنتان را از دست بدهید) ذهنتان کسل می شود و تمرکزتان را از دست می دهید. اگر احساس خستگی یا بی حالی کردید به اشتباه تصور نکنید احتیاج به غذا خوردن دارید بلکه یکی دو لیوان آب بنوشید.

خستگی

تلفن همراه و خستگی

چک کردن تلفن همراه قبل از خواب مغز را بیدار نگهمیدارد و به سختی به خواب می رود. علاوه بر تلفن همراه هر وسیله الکترونیکی که نور آبی دارد می تواند روی روند خواب تاثیر بگذارد و آن را متوقف کند. قبل از اینکه به رختخواب بروید آن را خاموش کنید.

خستگی

داروها و خستگی

بسیاری از داروها بخصوص داروهای ضد افسردگی و برخی از داروهایی که برای درمان میگرن و فشار خون هستند باعث خستگی می شوند. اگر شما داروی جدیدی می خورید و بیشتر از همیشه احسس خستگی می کنید به دکتر مراجعه کنید و دارویی جایگزین بگیرید. ( اگر چاره ای جز خوردن آنها ندارید با مشورت با پزشک سعی کنید آن داروها را در زمانی نزدیک به زمان خوابتان بخورید)

خستگی

کمبود آهن و خستگی

مواد معدنی که وظیفه حمل اکسیژن به سلول ها و بردن مواد زائد آنها را انجام می دهند. اگر در روز ۱۸ میلی گرم از آن را دریافت نکنید در بدنتان احساس خستگی خواهید کرد. کمبود آهن در رژیم غذایتان منجر به فقر آهن و کم خونی می شود. اگر احساس خستگی دائمی دارید از دکتر بخواهید برایتان آزمایش خون بدهد تا ببیند آیا شما احتیاج به مکمل دارید یا خیر.

خستگی

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *