خانه / مد روز / پوشاک آقایان / جوراب مردانه
سقف کشسان

جوراب مردانه

راهنمای جوراب مردانه

چرا جوراب؟

جوراب ها بخش کوچکی از لباس ما را تشکیل میدهند و ما به آنها کمتر توجه می کنیم ولی با این وجود آنها از جهاتی پر اهمیت هستند: جوراب ها پاهای ما را از ساییدگی حفظ میکنند، عرق پا را جذب میکنند و باعث میشوند پا در کفش راحت باشد.

جوراب مردانه

۱. اولین نکته در جوراب این است که جوراب شما نباید لنگه به لنگه باشد، سوراخ نداشته باشد، کثیف و لک دار هم نباشد و برخی میگویند که این قوانین که بدیهی است، ما این قوانین را برای اشخاصی میگوییم که نمی دانند ایراد از کجاست. برخی تصور میکنند خوب جایی میرویم که اصلا لزومی نداره کفشمان را درآوریم خوب چه اشکال دارد که سوراخ باشد یا حتی لنگه به لنگه باشد! توصیه میکنم امتحان نکنید چون برخی مواقع پیشامد های غیرمترقبه ما را در موقعیت های خجالت آوری قرار می دهند (برای مثال با دوستم برای بار اول قرار داشتم و تصورم این بود میریم کافی شاپ ولی برحسب تصادف قرار شد بریم قهوه خانه سنتی!!! مجبور بودم کفشم را درآورم و واییییییییی نمیگم که اونروز از بی حوصلگی جورابم را عوض نکرده بودم و چقدر خجالت زده شدم)

۲. جوراب شما باید با شلوارتان هماهنگی داشته باشد. طبق یک سنت دیرین این قانون صادق است که احتیاجی به ایجاد تضاد رنگی از زمانی که چشم سرتاپا را نگاه میکند بین شلوار و کفش وجود ندارد البته هر کسی استایل و سبک خود را دارد و می تواند این قوانین را بشکند. و البته سنتی وجود دارد مربوط به ۱۰۰ سال پیش تا به امروز که جوراب، کفش و دستمال گردن یا کروات باید با هم هماهنگ باشند.

جوراب مردانه

۳. جوراب های تا زانو در مقابل جوراب های تا قوزک پا. این  خیلی قدیمی است ولی از دیر باز این عقیده وجود داشته که مردان نباید پایشان ندانسته عریان دیده شود. برای مثال کت شلوار تیره به تن دارید و ناگهان پاچه شلوارتان کشیده شود و بخشی از پوست سفیدتان مشخص شود!! برای مردان اصلا پسندیده نیست.

جوراب مردانه

۴. جورابتان باید با نوع لباستان هماهنگ باشد. اگر یک کروات مشکی بستید، باید یک جوراب با کیفیت و لطیف و ساق بلند مهمانی را بپوشید! اگر شما یک ژاکت اسپرت پوشیده اید به همراه شلوار پشمی توسی، یک جوراب ضخیم پشمی مناسب است. اگر جین با یک تی شرت زیبا و کت چرم پوشیده اید یک جوراب تیره مناسب است. می خواهی بری باشگاه؟ حالا می تونی اون جوراب سفید حوله ایه رو بپوشی! به زبان ساده وقتی برای مهمانی حاضر شدید جوربا مهمانی داشته باشید وقتی تیپ اسپرت دارید جوراب اسپرت. وقتی تیپ زمستانی زدید جورابتان هم زمستانی باشد و برای ورزش هم از جوراب های ورزشی استفاده کنید.

 الیاف جوراب

جوراب های پشمی. امروزه جوراب های پشمی به ندرت یافت می شوند و قیمت بالایی دارند و اونها را تبدیل به لباس های لوکسی کرده است. و با الیاف مصنوعی ترکیب می شود تا به کیفیت دلخواه برسند. جوراب های پشمی برای کسانی که پیاده روی یا کوهنوردی می کنند مناسب است زیرا رطوبت پوست را به خارج از جوراب منتقل می کنند. و عایق خوبی هستند در سرما پا را گرم و در گرما نیز خنک نگهمیدارند.

جوراب های کتانی. اغلب جوراب ها از کتان هستند که ارزان تر است و با الیاف دیگر ترکیب می شود. نگهداری و شست شوی آنها بسیار ساده تر است.

جوراب های ابریشمی و کشمیری. جورابهای لوکس برای تیپ های رسمی به جز تیپ های پشمی و زمستانه هستند. از پشم سبکتراند انها نیز با الیاف دیگر ترکیب شدند

انواع جوراب

جوراب ورزشی . بیتر از جنس کتان یا همان جوراب حوله ای هایی که خودمان می گوییم هستند. جوراب های دومیدانی جوراهایی هستند که کیفیتشان در جذب عرق فوقالعاده است. جوراب های اسکی گرما را حفظ می کنند و پا را در مقابل سرمازدگی نگهداری میکنند.

جوراب مردانه

 جوراب رسمی. جوراب هایی که معمولا با کت و شلوار و تیپ های رسمی پوشیده می شوند. از الیاف گوناگونی تهیه می شوند و بیشتر تیره رنگ هستند، مشکی، زغالی، توسی، یشمی،قهوه ای ، زرشکی. رنگ های روشنتر که بیشتر برای کت شلوار های روشن استفاده میشوند.

آیا پوشیدن جوراب اختیاری است؟

برای بسیاری از مردان اختیاری است.

نتیجه 

جوراب اولین و مهمترین بخش لباس پوشیدن ما نیست اما در لباس پوشیدن مردان نقش مهمی دارد. با یک دست کت شلوار رسمی پوشیدن یک جوراب نازک ساییده شده می تواند گیرایی کت شلوارتان را کم کند. همچنین جوراب ها نقش محافظتی پا را در کفش و مناسبت های مختلف به عهده دارند. انتخاب و اختیار با شما و بودجه تان است.

*************************

تهیه شده توسط سایت سلام بانو!

منبع اصلی: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *