خانه / خانه و خانه داری / جا باز کردن برای چیزی جدید
سقف کشسان

جا باز کردن برای چیزی جدید

جا باز کردن برای چیزی جدید

باز کردن فضا برای چیزی جدید

افزوده بر کارهای اداری ناتمام، اغلب خانواده ها زیر وزن کاغذها و مدارک بیش از اندازه، لباسهای کهنه، اسباب بازیهای بی مصرف، اشیاء و لوازم شخصی فراموش شده، اشیاء بدون استفاده یا شکسته و اقلامی که مورد نیاز نیستند، کمرشان خم می شود.

آیا به همه این چیزها احتیاج داریم؟ البته که احتیاج نداریم.

یکی از این کارهایی که باید بکنیم این است که خود را از شر این اقلام اضافی نجات بدهیم. وقتی از اشیاء کهنه نجات پیدا کردید، فرصتی فراهم می آورید که به چیزهای نو بیندیشید.

برای مثال نگاهی به قفسه لباسهایتان بیندازید. اگر می بینید این قفسه به قدری پر است که بیرون کشیدن یک لباس از آن برایتان دشوار است، بدانید که احتمالا چیزهای به درد نخور در آن وجود دارد. اگر لباسی را به مدت ۶ ماه نپوشیده اید و اگر این لباس مربوط به مناسبت خاص یا فصل به خصوصی نیست، خودتان را از شر آن خلاص کنید.

اگر در زندگی خود به چیز جدیدی احتیاج دارید، ابتدا باید فضایی برای قرار دادن آن پیدا کنید – چه به لحاظ روانی و چه فیزیکی.

وقتی ما اشیاء و لوازمی را که به آنها احتیاج نداریم به دور نمی اندازیم، نمی توانیم به آنچه جدیدا می خواهیم دست پیدا کنیم. باید گذشته را تکمیل کنیم تا زمان حال بهتر بتواند خودش را نشان بدهد.
بازنشر سلام بانو!
منبع: اصول موفقیت, انتشارات البرز, جک کنفیلد

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

نکات کاربردی در دکوراسیون اتاق کودک

نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید نکات متعددی را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *