سقف کشسان

تقویت حافظه

۷ روش برای تقویت حافظه

داشتن حافظه ای قوی نعمت است. اما متاسفانه همه ما این موهبت را نداریم که اسم ها، حوادث، چهره ها و … را به خاطر بیاوریم. و این مشکل بزرگی است به خصوص در دوران تحصیل. خوب روش های زیادی هستند که می توانید حافظه خود را توسط آنها تقویت کنید. ۷ روش را برایتان بازگو میکنیم:

تقویت حافظه

ذهنتان را فعال نگهدارید

مغز با سایر بدن تفاوتی ندارد. برای اینکه مغزتان را قوی نگهدارید باید آن را هم ورزش بدهید. اگر شما مغزتان را غیر فعال نگهدارید و ازش استفاده نکنید قادر نخواهید بود بسیاری از چیزها را بخاطر آورید. بهترین راه برای فعال نگهداشتن ذهن مشغول نگهداشتن مغز است. با استفاده است جدول ها ، برخی بازی های فکری ، کارت های تقویت حافظه و … هرچیزی که توجه شما را جذب کند و مغزتان را فعال نگهدارد. همچنین با مطالعه کتاب های روانشناسی و .. IQ خود را افزایش دهید.

تمرکز

فقط نگاه نکنید بلکه نظر هم بدهید. وقتی به حرف عده ای گوش می کنید روی کلماتی که می گویند تمرکز کنید و سعی کنید پیغام آنها را دریافت کنید وقتی به جایی نگاه می کنید بدون توجه نباشید. هر کاری که انجام می دهید را با اشتیاق و علاقه انجام دهید در غیر اینصورت از آن لذت نمی برید و تمرکزی هم نخواهید داشت. بنابراین به خاطر آورد کارهایی که انجام دادید دشوار خواهد شد.

نقش تغذیه

برخی از غذاها هستند که به تقویت حافظه کمک می کنند. مثل تخم مرغ، ماهی سالمن، گردو، شیر و … . همچنین شکلات سیاه، شکلات سیاه به تقویت حافظه کمک می کندو شکلات سیاه حاوی اومگا ۳-اسید چرب است  بنابراین مغزتان را تقوینت می کند.

از ابزارهای تقویت حافظه استفاده کنید

سه نوع حافظه وجود دارد ، حافظه دیداری، حافظه شنیداری و حسی، برخی از افراد وقتی تصویری را ببینند هرگز آن را فراموش نمی کنند ولی برخی دیگر کلماتی را که بشوند فراموش نمی کنند با استفاده از ابزارتقویت حافظه می توانیم به تقویت حافظه خود کمک کنیم.

استرس و افسردگی را رها کنید

هر کسی استرس و افسردگی را تجربه کرده است ولی اگر این استرس و افسردگی مزمن شود شما تمرکز خود را از دست می دهید. وقتی تمرکزتان از بین رفت به سختی چیزی را به خاطر می آورید. گوشه ای نشینید و منتظر معجزه شوید مانند هر چیز دیگری در زندگی اتفاقات بد هم تا ابد به طول نمی انجامند. زندگی سفری پر از تغییر است روش زندگی خود را تغییر دهید. پیاده روی بروید ، شنا کنید، باشگاه بروید، با دوستان و خانواده در تماس باشید، با افراد جدید آشنا شوید و به جای پل برای خودتان دیوار نسازید.

خواب کافی داشته باشید

خواب کافی هم به سلامتتان کمک می کند و هم به تقویت ذهنتان. در طول دوران مدرسه داشن آموزانی که خواب کافی ندارند و شب ها تا دیر وقت بیدارند نتیجه خوبی نخواهند گرفت برنامه ریزی داشته باشید و همه چیز را سر وقت انجام دهید. هم به تفریحاتنان برسید و هم به فعالیت ها دیگرتان. اما به یاد داشته باشید بدون خواب کافی شما زندگی سالمی نخواهید داشت.

  داروهایتان را بررسی کنید

داروهای متفاوتی ممکن است شما مصرف کنید آنها بدون اثرات جانبی نیستند اطلاعات آن دارو را مطالعه کنید و ببینید دارویی که مصرف می کنید آیا بر روی حافظه اثر می گذارد یا خیر.  و با پزشک خود نیز مشورت کنید تا اثرات داروهای مصرفیتان را به شما بگوید.

*************************

تهیه شده توسط سایت سلام بانو!

منبع: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *