خانه / زناشویی / بعد از ازدواج / تفاوت زنان و مردان : اختصارگویی
سقف کشسان

تفاوت زنان و مردان : اختصارگویی

تفاوت زنان و مردان : اختصارگویی

یکی از تفاوت های زنان و مردان در اختصارگویی و مختصر و مفید بودن مردان است ، بنده به شخصه هر چقدر این تفاوت را به صورت ریشه ای هم بدانم و درک کنم باز هم گاهی از این اختصار متعجبم و به دنبال برداشت های دیگر هستم مقاله جالب و کوتاهی است از دست ندهید:

تفاوت زنان و مردان در حرف زدن و کم حرفی مردان

شکارچی در مغزش نقطه ای خاص برای صحبت کردن نداشت، بنابراین لازم بود با کمترین لغات ممکن حداکثر اطلاعات را رد و بدل کند. کم کم نواحی ویژه ای برای کلام، در قسمت جلو و عقب نیمکره ی چپ مغز او گسترش یافت.

در زنان ناحیه مربوط به لغات در قسمت جلو و عقب هر دو نیمکره وجود دارد و توانایی برجسته ای محسوب می شود. تعریف و معنی لغت برای زن مهم نیست زیرا او برای دریافتن معنای لغت به لحن صدا توجه می کند و از دل حرکات بدن و ایما و اشاره به عواطف نهفته در کلام پی می برد.

لغات برای مردان اهمیت دارند. آنان از معنی کلمات برای به دست آوردن برتری بر دیگران استفاده می کنند. مردان در رقابت با دیگران از زبان بهره می گیرند. در بازی رقابت، مفهوم کلمه مهارتی اساسی به شمار می آید.

به عنوان مثال اگر مردی سعی می کند به نکته مهمی بپردازد و مثلا بگوید فلانی نظرش را به روشنی بیان نمی کرد و هیچ کس هم منظور او را نمی فهمید چون مبهم حرف می زد، مرد دیگری حرف او را قطع می کند و می گوید: « یعنی صریح و روشن حرف نمی زد. »

مرد دوم با دادن توضیح صریح و کوتاه سعی بر پیشی گرفتن بر مرد اول دارد. البته ممکن است مرد دوم آن جمله را به عنوان مکمل یا خلاصه کننده جمله مرد اول اظهار کرده باشد.

بازنشر سلام بانو!
منبع: آنچه زنان و مردان نمی دانند، مترجم زهرا افتخاری، ناشر نسل نواندیش

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

بیش فعالی در کودکان

کودکان بیش فعال

کودکان بیش فعال   اختلال عدم توجه و فعالیت بیش از حد یا همان ADHD، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *