خانه / خانه و خانه داری / انتخاب پرده مناسب و دکوراسیون داخلی خانه
سقف کشسان

انتخاب پرده مناسب و دکوراسیون داخلی خانه

انتخاب پرده مناسب و دکوراسیون داخلی خانه

خانم ها باید در مورد دکوراسیون داخلی هم تا حدی اطلاعاتی داشته باشند که بتوانند منزلشان را به زیبایی دکور کنند کلا گویا بانوان همه فن حریف باید باشند!!

چه ارتفاعی برای پرده در دکوراسیون مناسب است؟این سوالی است که برای اغلب افراد، هنگام تصمیم گیری درمورد طرح و اندازه پرده پیش می آید. به طور کلی پرده های بلند و تمام قد، جلوه و احساسی شیک و رسمی تر به دکوراسیون می دهند. در حالی که پرده های کوتاه تا حد زیادی احساس و جلوه ای راحت و غیر رسمی به محیط القا می کنند. حال دیگر انتخاب با شماست!

انتخاب پرده مناسب در دکوراسیون داخلی منزل

در یک دکوراسیون رسمی و با شکوه که از لحاظ پوششی و منسوجات غنی است، باید از پرده های بلند استفاده شود طوری که پرده از زیر سقف شروع شده و تا روی زمین برسد و کف را لمس کند.

پرده ها یا باید کوتاه و تا زیر پنجره باشند یا بلند. طوری که حداقل تا روی زمین بیایند. پرده قدی و بلند، اگر با فاصله کمی از کف تمام شود و تا روی زمین نیاید، جلوه ناپسند و ناقصی خواهد داشت. در این صورت اگر مقابل چوب پرده، کتیبه وجود دارد و محل نصب و شروع پرده از بالا قابل مشاهده نیست، محل نصب چوب پرده را اندکی پایین بیاورید و به راحتی مشکل کوتاهی پرده قدی خود را حل کنید.

پنجره های بسیار عریض و وسیع، گاه جلوه ای اغراق آمیز و افراطی دارند و باید تعدیل شوند. برای شکستن جلوه عریض و اغراق آمیز این پنجره ها به جای پرده یک تکه، از چندین پانل کم عرض استفاده کنید. طوری که بتوانید در صورت تمایل تعدادی از این پانل ها را باز کنید و تعداد دیگری را کنار بزنید یا در وسط جمع کرده و ببندید.

اگر پنجره باریکی دارید، برای پوشاندن این عیب از نظرها؛ چوب پرده را از دو طرف پنجره امتداد دهید و پرده ای عریض تر از عرض اصلی پنجره تدارک ببینید. طوری که به مقدار مساوی از دو طرف پنجره به سوی خارج پیش رفته باشد. در این صورت جلوه پنجره نرمال و عریض تر به نظر خواهد رسید.

بازنشر سلام بانو!
منبع: طراحی منزل

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

باز کردن فضا برای جدیدها

جا باز کردن برای چیزی جدید

جا باز کردن برای چیزی جدید افزوده بر کارهای اداری ناتمام، اغلب خانواده ها زیر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *