خانه / خانه و خانه داری / انتخاب رنگ در دکوراسیون
سقف کشسان

انتخاب رنگ در دکوراسیون

 انتخاب رنگ در دکوراسیون

قبلا هم در مورد رنگ ها در دکوراسیون اطلاعاتی داشتیم که می توانید از اینجا مطالعه نمایید اگر هم می خواهید در مورد دایره رنگ ها و تئوری رنگ ها بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید. حال مقاله جدید:

رنگ دکوراسیون

رنگ دیوارها و مبلمان

رنگ دیوار نباید با رنگ مبل یکی باشد ،منظره زیبایی ایجاد نمی کند ،بجای آن می توانید از ایده های زیر استفاده کنید :

از رنگ های هم خانواده استفاده کنید

رنگ در دکوراسیون منزل

برای رنگ دیوار آبی  مبلمان سبز-آبی انتخاب کنید ،برای رنگ دیوار زرد مبلمان قرمز یا نارنجی انتخاب کنید .در این صورت رنگ ها به هم هارمونی می دهند بجای اینکه اثر یکدیگر را از بین ببرند . یا از رنگ های متضاد استفاده کنید .برای مثال یک مبل بنفش را در یک اتاق با دیوارهای زرد قراردهید یا یک مبل به رنگ استخوانی را در اتاقی که دیوارهای آن به رنگ فیروزه ای روشن است ، قراردهید.

 اکثر مردم کل اتاق را با  یک رنگ پر رنگ  نمی کنند ،چون بر روی اعصاب فرد اثر می گذارد و همچنین اگر بخشی از اتاق رنگ شود این شانس را به شما می دهد که یک دیوار رنگ شده داشته باشید بدون اینکه نگران وضعیت روحی خود باشید .رنگ های اشباع وضعیت احساسی قوی به شما منتقل می کنند .

یک اتاق قرمز روشن  می تواند  شما را عصبی کند یا یک اتاق توسی تیره ممکن است باعث افسردگی شود .به هر حال رنگ های قوی می توانند بر روی انرژی مثبت انسان تاثیر بگذارند.مثلا یک اتاق نارنجی فرد را خلاق می کند .ا فراد به  رنگ های یکسان و و فضای یکسان واکنش های متفاوتی نشان می دهند .

یک اتاق آبی یک اثر تسکین بخش دارد  در صورتی که یک اتاق زرد هیجان را بیشتر می کند .

اگر صرفا  برای یک بخش از اتاق ،از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید ،ب شما کمک می کند که احساسی را که دوست دارید آن رنگ به شما بدهد را دریافت کنید ، بدون اینکه نگران تاثیر منفی بر خود باشید .

 دکوراسیون رنگارنگ

اگر شما نخواهید دیوار ها را رنگ کنید ولی بتوانید  از زیبایی رنگ ها در منزل بهره ببرید ،میتوانید از رنگ ها در دکوراسیون منزل استفاده کنید . از کوسن ها ،گلدان ها ،ساعت ،قفسه کتاب و سایر لوازم کوچکی که می توانند رنگی باشند ،در خانه استفاده کنید.فقط توجه کنید که رنگ ها را از یک خانواده رنگی انتخاب کنید .اگر چند وسیله دکوری داشته باشید که رنگ های آنها با یک دیگر تطابق داشته باشند ،اتاق منسجم تر به نظر می رسد .

برای مثال یک قفسه کتاب سبز،یک جفت گلدان سبز-آبی و یک مجموعه کوسن سبز و فیروزه ای و……

از رنگ های زیاد در یک اتاق استفاده نکنید،چون یک ظاهر نا هماهنگ را به اتاق می دهد .

 رنگ ها و دکور

 

 ترجمه و تالیف : سلام بانو!

منبع وبسایت خارجی: wikihow

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

رنگ طلایی در دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون رنگ طلایی بیشتر در خانه هایی استفاده می شود ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *