خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / افطار نوشیدنی سرد و چای پر رنگ!!!
سقف کشسان

افطار نوشیدنی سرد و چای پر رنگ!!!

افطار نوشیدنی سرد و چای پر رنگ!!!

افطاری در ماه مبارک رمضان نوشیدنی سرد و چای پر رنگ ممنوع

روزه‌داران باید مصرف غذا‌های آماده را در ایام ماه مبارک رمضان کنترل و محدود کنند ؛ زیرا با غذا‌های آماده نمی‌توان روزه گرفت.

به نقل از ایسنا  ، دکتر نوروزی درباره رژیم غذایی ماه مبارک رمضان که در فصل تابستان قرار گرفته، اظهار کرد: بدن در طول شبانه‌روز می‌بایست حدود ۸ لیوان آب (۵/۲ لیتر) و یا مایعات دیگر دریافت کند تا با تصفیه بهتر کلیه‌ها، موجب سلامتی کلیه و دفع سموم بدن شود.
وی خاطرنشان کرد: مایعات فقط آب آشامیدنی را دربرنمی‌گیرد و انواع سبزی و میوه‌ها مانند هندوانه ، خربزه ، خیار و یا شیر و سوپ نیز حاوی مقادیر بسیار بالای آب هستند و می‌توانند جزو ۸ لیوان آب مورد نیاز در طول روز محسوب شوند.

نوروزی با اشاره به این نکته که باید از آشامیدن آب و نوشابه‌‌های سرد در شروع افطار خودداری کرد، گفت: بهتر است از مصرف قهوه و چای پررنگ که باعث دفع آب بدن می‌شوند نیز پرهیز کرد.

وی اظهار کرد: استفاده از مواد قندی ساده نظیر قند و شکر، غذا‌های پرچرب، پرادویه، سوسیس و کالباس، غذا‌های نفاخ مانند انواع آش‌ها، زیاده‌روی در مصرف حلوا، شله‌زرد، زولبیا و بامیه از عادات نادرست غذایی است که باید در ماه مبارک رمضان از آنها پرهیز و یا مصرف آنها را محدود کرد.

نوروزی اظهار کرد: در وعده سحری، مصرف ماست توصیه می‌شود و از بین میوه‌ها و سبزی ‌ها می‌توان از سیب ، گوجه ‌فرنگی ، سبزی خوردن و هندوانه استفاده کرد زیرا به علت دارا بودن درصد بالای آب در طول روز احساس تشنگی کمتری به فرد دست خواهد داد.

بازنشر سلام بانو!

منبع سایت پزشکان بدون مرز

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

تذیه سالم و مناسب روزه دار در ماه مبارک رمضان

تغذیه صحیح روزه دار در ماه مبارک رمضان

تغذیه صحیح روزه دار در ماه مبارک رمضان چند سالی است ماه مبارک رمضان با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *