خانه / مد روز / پوشاک بانوان / مدل لباس شب و مجلسی / اصول شیک پوشی برای خانم ها
سقف کشسان

اصول شیک پوشی برای خانم ها

اصول شیک پوشی برای خانم های خوش سلیقه

در برخورد با یک شخص، اولین چیزی که به چشم می خورد، نحوه لباس پوشیدن و ظاهر شماست. بنابراین اگر لباس ها و سیمای شما دارای شکل ظاهری مناسبی باشد، باعث می شود دیگران به شما نگاه متفاوتی داشته باشند. برای اینکه زیباتر و جذاب تر به نظر بیایید، باید اصول شیک پوشی را رعایت کنید؛ تا بتوانید بسیاری از ضعف های ظاهری خود را به وسیله آن بپوشانید. اما منظور از اصول شیک پوشی در اینجا به معنی استفاده از لباس های پر زرق و برق و آرایش غلیظ نیست. بلکه استفاده از لباس ها و نکاتی هماهنگ و متناسب با ظاهر و اندام هر شخصی است؛ که در ادامه ما این اصول را به شما معرفی می کنیم:

شیک پوشی زنان اصول شیک پوشی مدل مانتو اسپرت

۱. استفاده از لباس هایی که اندازه شماست؛ نه تنگ تر و نه گشادتر؛ که این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. زیرا تمیزتر و مرتب تر به نظر می آیید. و این موضوع هم در مورد شلوار و هم در مورد سایر پوشاک شما صدق می کند.

۲. استفاده از یک پیراهن کوتاه و ساده در مجالس، می تواند زیبایی شما را دو چندان کند. البته کوتاهی آن نباید بیش از اندازه باشد. رنگ آن می تواند متناسب با اندام شما متفاوت باشد. خانم هایی که تمایل دارند لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسند، از پیراهن کوتاه مشکی (LBD) و خانم هایی که تمایل دارند چاق تر و کوتاه تر به نظر بیایند، از لباس های روشن استفاده کنند.

۳. پوشیدن بالاپوش هایی که قسمت کمر آن ها تنگ است، باعث می شود که کمر شما باریک تر از حالت واقعی به نظر بیاید. البته خانم هایی که تمایل دارند که لاغرتر به نظر بیایند، بهتر است که از لباس های بالا تنه و پایین تنه یک رنگ استفاده کنند. اگر می خواهند که قد بلندتر به نظر بیایند، لباس هایی را بکار گیرند که بالا تنه و پایین تنه با رنگ های مختلف دارند.

شیک پوشی در ایران شیک پوشی خانمها شیک پوش ترین بازیگر زن ایرانی

۴. لباس هایی را خریداری کنید، که بتوانید با سایر لباس های داخل کمد خود بپوشید و احساساتی آن ها را خرید نکنید. مثلا خرید LBD، کفش های تخت و راحت، بلوزهای سفید، شلوارهای جین، تیشرت های ساده و پالتوهای کمردار، می ­تواند شما را در هماهنگ کردن لباس هایتان کمک کنند. البته باید توجه داشت که اگر خانم ها دارای کمر باریکی هستند، از کمربند استفاده کنند.

۵. استفاده از لباس زیرهای مناسب و انواع گن ها، می توانند شما را در هر چه زیباتر به نظر رسیدن اندامتان یاری کند.

۶. استفاده از کفش های مناسب با قد. بهتر است که از کفش هایی استفاده کنید که باعث لنگ زدن شما نشود. توجه داشته باشید که این مسئله اصلا زیبا به نظر نمی رسد. همچنین خانم های قد بلند، نباید از کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند و ضمخت استفاده کنند و باید تا حد امکان ظریف باشد.

۷. جواهرات مناسب می توانند تأثیر به سزایی در درخشندگی شما داشته باشند؛ باید در انتخاب آن ها دقت نمود. نوع جواهرات باید متناسب با اندام شما باشد. مثلا خانم هایی که دارای گردن بلندی هستند، باید از گردن بند­های کوتاه استفاده کنند؛ تا گردنشان کوتاه به نظر آید.

۸. توجه به نکات آرایشی در زیباتر جلوه دادن شما بسیار مؤثر است. پس باید همیشه صورتتان اصلاح شده باشد. زیرا اگر شما حتی آرایش هم نداشته باشید، صورت اصلاح شده شما جذابیت بسیار زیادی دارد و اگر تمایل به آرایش صورت خود دارید، باید از آرایشی متناسب با صورتتان استفاده کنید. مانیکور ناخن های دست­ و پدیکور ناخن های پا، بسیار لازم است. زیرا ناخن های لب پریده شما را از اصول شیک پوشی دور می کند. علاوه بر آن موهای سالم و براق و آرایش شده تأثیر زیادی را در زیبایی شما دارد.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

مکمل های مناسب با لباس مجلسی

مکمل مناسب با لباس مجلسی

مکمل لباس مجلسی خانم های چاق بهترین مکمل برای خانم های با سایز بالا جوراب ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *