خانه / سلامت و سبک زندگی / روانشناسی / از این شاخه به آن شاخه پریدن مداوم
گرفتن مدرک

از این شاخه به آن شاخه پریدن مداوم

از این شاخه به آن شاخه پریدن مداوم

آیا شما هم مدام این شاخه به آن شاخه میروید یا یکی از آشنایانتان که میخواهید بهش کمک کنید؟ آدم هایی که مدام از این شاخه به آن شاخه می پرند، در ناتمام گذاشتن کارها استادند. آن ها کار می کنند، ورزش می کنند، کتاب می خوانند، اما همه کارهایشان ناتمام است. به همین علت زود خسته می شوند و از خود بی علاقگی نشان می دهند.

شاخه به شاخه پریدن

از این شاخه به آن شاخه پریدن اگر با برنامه ریزی انجام شود و در پس آن، فکر باشد، اتفاق بدی نیست. بعد از خواندن انواع کتاب های خودشناسی و یادداشت علایق و کارهایی که دوستشان دارید و فکر می کنید از پسشان بر می آیید، دیگر نوبت امتحان کردن است. اگر سال ها وقت را صرف خواندن آموزش شنا کنید و آب را ندیده باشید، هرگز شناگر ماهری نخواهید شد!

در روند از این شاخه به آن یکی پریدن، نکته مهم آن است که تحلیل کنید چرا می خواهید این کاری را که در دست دارید، رها کنید و به سراغ کار دیگر بروید؟ علاقه تان نبوده؟ استعدادش را نداشتید؟ یا فقط به خاطر یک افسردگی کوچک مابین کار از آن دلسرد شده اید؟

اما چاره کار چیست؟ برنامه داشتن! از این شاخه به آن شاخه پریدن با برنامه معنی اش این است که جواب تمام این سوال ها را به خودت پس بدهی و ببینی کجا اشتباه کرده ای؟ آن وقت یا سر کارت برگرد یا برای همیشه از فهرست خطش بزن.

بازنشر سلام بانو!
منبع: مجله موفقیت

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

تفاوت زنان و مردان در حرف زدن و کم حرفی مردان

تفاوت زنان و مردان : اختصارگویی

تفاوت زنان و مردان : اختصارگویی یکی از تفاوت های زنان و مردان در اختصارگویی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *