خانه / آشپزی و تغذیه / آیا نوشیدن آب میوه و سبزیجات به اندازه خوردن خود آنها مغذی است؟
سقف کشسان

آیا نوشیدن آب میوه و سبزیجات به اندازه خوردن خود آنها مغذی است؟

نوشیدن آب میوه و سبزیجات خالص (۱۰۰%) سبب افزایش مصرف آنها می شود_ در برخی رژیم های غذایی برای افرادی که روزانه به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارند، مصرف ۵½ پیمانه توصیه شده است.

سلام بانو.آب میوه

در واقع بیش از نیمی از مقدار میوه ای که روزانه باید بخوریم، می نوشیم. آب میوه فیبر کمتری دارد: به عنوان مثال دو عدد پرتقال متوسط کالریش تقریبا با یک پیمانه آب پرتقال برابر است اما فیبرش ۱۲ برابر است. میوه ها و سبزیجات فرآوری نشده سالم تر هستند زیرا فتوشیمی های کمتری دارند. و تحقیقات نشان داده است که وقتی شما میوه ها و سبزیجات را می خورید نسبت به زمانی که آب آنها را می نوشید، کالری بهتری دریافت می کنید، احساس رضایت بیشتری دارید و برای مدت بیشتری احساس سیری دارید.

اگر به منظور لاغری از آب میوه استفاده می کنید بدانید که رژیم آب میوه کالری کمتری به شما می دهد و شما وزن کم می کنید اما ممکن است نتوانید آن را نگهدارید!

در آخر بهتر است برای مصرف روزانه تان میوه ها و سبزیجات کامل مصرف کنید. اگر هم دوست دارید از آب میوه و سبزیجات استفاده کنید از آب میوه های ۱۰۰% طبیعی استفاده کنید . و اگر خودتان درست می کنید تازه تازه مصرف کنید زیرا باکتری ها در آب میوه سریع تر رشد می کنند.

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *