خانه / سلامت و سبک زندگی / رژیم غذایی / آیا نوشیدن آب موجب لاغری می شود؟
سقف کشسان

آیا نوشیدن آب موجب لاغری می شود؟

نوشیدن آب و لاغری 

خوب یکی از جملاتی که من از بسیاری از خانم ها و گاها آقایون هم شنیدم این بوده " آب میخورم هم چاق می شم! " شما هم شنیدین؟ یا شما هم نظرتون همین است؟ آیا واقعا نوشیدن آب باعث میشه چاق شیم؟ یا شایدم برعکس! بهمون کمک می کنه که لاغر شیم!

 
 

 

خوب جواب این سوال رو من از منبعی معتبر پیدا کردم. دکتر ملینا جمپولیس(Dr. Melina Jampolis) متخصص تغذیه پاسخ دادند:

تحقیقات نشان داده که نوشیدن آب می تواند به کم کردن وزن کمک کند. افرادی که ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از وعده های غذاییشان ۲ لیوان آب می نوشند نسبت به سایرین سریعتر وزن کم می کنند و در تحقیقات دیگری هم آمده است کسانی که قبل از غذا آب می نوشند متوسط ۷۵ کالری کمتر از سایرین غذا می خورند به نظر رقم کمی است ولی اگر شما در ناهار و شام ۷۵ کالری کمتر بخورید سال بعد ۶.۵ کیلو لاغرتر خواهید شد! علاوه بر آن اگر حتی ۱ درصد بدن شما بی آب شود یا همان دی هایدره شود سوخت و ساز بدن کاهش قابل توجهی می یابد که با کاهش وزن در تناقض است.

در نهایت برای بدن تشخیص تفاوت گرسنگی و تشنگی بسیار دشوار است. اگر شما آب کافی در طول روز ننوشیده باشید ممکن است تشنگی را با گرسنگی اشتباه بگیرید و بیشتر از مقداری که باید، غذا بخورید. بنابراین همیشه آب بدنتان را به اندازه نگهدارید و اگر می خواهید وزن کم کنید غذاهای آبدار مثل سوپ ها ، سبزیجات و غذاهای کم چرب را فراموش نکنید.

البته زیاده روی نکنید. آب زیادی هم مضر است!!! چون ممکن است دچار مسمویت آب شوید. این نکته را در قسمت "زیاده روی نکنید" مطلب "آب و ورزش" توضیح دادم.

پس نگران نباشید آب چاق کننده نیست بلکه برعکس اگر نیم ساعت قبل از غذا آب بخورید کمی به لاغر شدن شما کمک می کند ! البته همش به رژیم غذاییتان و میزان فعالیتتان بستگی دارد (ورزش ورزش ورزش) با این کار فکر نکنید که سر سال باید به وزن دلخواهتون برسید و اگر نرسیدید بگید که این کار فایده نداشته و سلام بانو چرت و پرت می نویسه!!!!!!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

این مطلبم ببینید

وزن کم کردن

وزن کم نمی کنید؟

عرق می‌ریزید، ولی وزن کم نمی‌کنید؟ وقتی وزن‌تان با ورزش کم نمی‌شود و با وجود ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *