خانه / آرایش و زیبایی / آکنه سر و روش درمان آن
سقف کشسان

آکنه سر و روش درمان آن

 آکنه سر و چگونگی خلاص شدن از آن

آکنه هایی که در پوست سر ایجاد می شوند آزاردهنده هستند.آنها نسبت به آکنه صورت و آکنه کمر کمتر رایج هستند.

آکنه سر تفاوت چندانی با آکنه صورت ندارد، آنها به دلیل چربی ، تعریق یا آلودگی موها ایجاد می شوند اما عوامل دیگری هم ممکن است باعث آنها شوند مانند استرس ، نوع شامپویی که استفاده می کنید، فقدان بهداشت، هرمون ها. آکنه سر می تواند  مانند شوره سر یا شپش به سرعت زیاد شود.

آکنه سر

درمان خانگی آکنه سر:

آب ولرم و سرکه سیب

آب ولرم را با سرکه سیب ترکیب کنید موهایتان را خیس کنید و سپس از این محلول روی موهایتان بریزید. و سرتان را با آن ماساژدهید و سپس ۵ دقیقه بگذارید روی سرتان بماند.

این محلول برای تمیز کردن آکنه ها از شوره سر و منفذ هایشان و برقراری تعادل PH و از بین بردن خارش سرتان مفید است. این محلول روش خوبی است زیرا طبیعی است و همچنین درخشندگی موهایتان را بازمیگرداند.

آکنه سر

روغن چای سبز

روغن چای سبز بسیار موثر است زیرا حاوی آنتی ویروس و انتی باکتریال است. بنابراین از تولید چربی پوست سر بدون آنکه آن را خشک کند جلوگیری میکند. منافذ را باز میکند و از تحریک پوست جلوگیری میکند.

وقتی از روغن چای سبز استفاده می کنید چند قطره آب نیز به آن اضافه کنید زیرا اگر پوستتان حساس باشد ممکن است برایتان قوی باشد.  و یا از روغن های دیگری مانند بادام زمینی استفاده کنید.

گلاب و لیمو

 آب لیمو را با گلاب ترکیب کرده و آن را به نواحی درگیر سرتان بزنید و حدود نیم ساعت بگذارید بماند و سپس آن را با آب گرم بشورید. لیمو و گلاب برای مبارزه با باکتری مفیدند و جلوی تولید چربی اضافی را میگیرند

عسل و دارچین

با مخلوط کردن عسل و دارچین می توانید آکنه را به خوبی درمان کنید. این ترکیب را برای یک ماه هر روز به مدت ۲۰ دقیقه روی موهایتان بگذارید و از دیدن نتیجه اش شگفت زده خواهید شد بسیار موثر و طبیعی است.

دارچین برای درخشندگی و رشد مو مناسب است. تا زمانی که آکنه شما درمان شود از کاندیشنر های مو استفاده نکنید زیرا ممکن است مشکل را بدتر کنند.

همچنین شامپویتان را با دقت انتخاب کنید و وقتی که شما آکنه سر دارید شامپویی انتخاب کنید که مناسب حالتان باشد. و اگر شوره سر دارید شامپوهای زیادی در بازار هستند که مخصوص آن هستند اما این روش های طبیعی نیز بسیار کمک کننده و موثر هستند.

این ماسک ها را باید یک ماه هر روز استفاده کنید تا کلا از شر آکنه سر خلاص شوید اما مانند هر چیز دیگری زمان می کشد. از آکنه سر غافل نشوید و مطمئن باشید که بهداشت فردیتان را رعایت می کنید.

*************************

تهیه شده توسط سایت سلام بانو!

منبع: سایت خارجی

دوست عزیز کپی این مطلب تنها در صورتی مجاز است که منبع آن با ذکر لینک سایت www.salambano.com آورده شود

از همکاری شما متشکریم!

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *