خانه / خانه و خانه داری / آموزش تصویری حکاکی هندوانه گل آفتابگردان
سقف کشسان

آموزش تصویری حکاکی هندوانه گل آفتابگردان

آموزش تصویری حکاکی هندوانه گل آفتابگردان

باز هم حکاکی هندوانه قبلا آموزش حکاکی گل رز روی هندوانه را قرار دادیم و اینک حکاکی گل آفتابگردان بر روی هندوانه که به مراتب ساده تر است. امید واریم از این آموزش استفاده کنید.

 آموزش تصویری حکاکی هندوانه گل آفتابگردان

مرحله ۱ مواد لازم

هندوانه

چاقو

و قالب گرد شیرینی

مرحله ۲ شروع

با استفاده از چاقو دایره ای به اندازه جایی که می خواهید حکاکی کنید بکشید. سپس شروع به پوست کندن هندوانه کنید دقت کنید که تنها قسمت های سبز را بردارید و قسمت سفید آسیب نبیند.

برخی از تکه های بزرگ پوست سبز را نگهدارید تا بعد از آنها استفاده کنید.

مرحله ۳ تمیز کردن

بعد از برداشتن قسمت های سبز ممکن است کمی ناهمواری وجود داشته باشد یا خطوطی به جا مانده باشد. مسئله ای نیست با چاقو آن قسمت ها را بتراشید و هموار کنید

مرحله ۴ برگ درست کنید

با استفاده از تکه پوست سبز هایی که کنار گذاشتیم چند برگ درست کنید و با چاقو جزئیات برگ را روی آنها حکاکی کنید ما چهار برگ آماده کردیم

مرحله ۵ درست کردن فضای برای نوشتن

این قسمت اختیاری است اگر دوست داشتید متنی روی هندوانه حک کنید برای آن باید قابی آماده کنید که با توجه به تصاویر می توانید آن را آماده کنید.

مرحله۶  شروع گل ها

برای شروع حکاکی گل های آفتابگردان ابتدا قالب گرد شیرینی را روی هندوانه قرار داده و به آرامی فشار دهید بعد از آن با استفاده از چاقو حلقه ای دور آن برش دهید و سپس اضافات هندوانه را خارج کنید تا سه بعدی شود.

مرحله ۷ هاشور زدن

 دایره ایجاد شده را گرد کنید و تیزی های آن را با استفاده از چاقو گرد کنید. سپس با استفاده از چاقو به صورت افقی و عمودی برش هایی ایجاد کنید و داخل دایره را هاشور بزنید.

مرحله ۸ گلبرگ ها

بعد از هاشور زدن دور دایره با چاقو گلبرگ ها را بکشید

مرحله ۹ عمق دادن

در مرحله بعد فاصله بین گلبرگ ها را ببرید و اضافات آن را خارج کنید. کمی رنگ خود هندوانه مشخص شود و این کار را برای تمام گلبرگ ها انجام دهید برای درک بهتر به تصاویر نگاه کنید.

مرحله ۱۰ جزییات گلبرگ ها

مثلث کوچکی روی هر گلبرگ برش دهید تا جزییات بیشتری در ککارتان رعایت شده باشد

مرحله ۱۱ رشد گل

بعد از اینکه اولین ردیف گلبرگ ها کامل شد ردیف دوم را شروع کنید بین گلبرگ های ردیف اول گلبرگ بکشید دقیقا مانند مراحل قبل فاصله بین هر گلبر را خالی کرده و روی آن مثلث کوچک را ایجاد کنید. به ردیف گلبرگ ها تا جایی که میخواهید اضافه کنید

مرحله ۱۲ پایان گل

وقتی گلتان به اندازه دلخواه بزرگ شد با بریدن یک دایره دور گل کار را تمام کنید این به گلتان حالت برجسته بهتری میدهد. با همین وش در هر جای هندوانه که می خواهید می توانید گل بکشید.

مرحله ۱۳ متن

 وقتی کار گل ها به اتمام رسید ابتدا با چاقو متنی که می خواهید را بنویسید و سپس به آن عمق دهید تا برجسته شود

مرحله ۱۴ اضافه کردن برگ ها

وقتی کار حکاکی هندوانه به اتمام رسید با چاقو طرفین هندوانه را برش دهید و برگ هایی که ساختید را در آن قرار دهید.

مرحله ۱۵ پایان کار

با اضافه شدن برگ ها کارتان به اتمام رسید! می توانید با استفاده از خلاقیت خود مدل های مختلفی را روی هندوانه پیاده کنید و از این کار هنرمندانه خود لذت ببرید

منبع

Print Friendly, PDF & Email
Facebook| Google plus| twitter| cloob| Facenama|

یک دیدگاه

  1. عالی بود،ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *